Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zydar69

Komputer się zawiesza

Polecane posty

Witam.

Otóż od pewnego czasu mam problem z komputerem gdyż czasami gdy go włączam kompletnie nic nie da się zrobić , restart itp. nie pomagają. Udało mi się metodą prób i błędów naprawić ten problem używając "Przywracania systemu" , jednak problem występuje znowu po kilku dniach, jest jakiś skuteczny sposób żeby go naprawić ? ( nie wiem czy napisałem w dobrym dziale :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy napisałeś w dobrym dziale wyjdzie w praniu.

Na początek - od strony sprzętowej podaj pełną konfigurację komputera, temperatury podzespołów w spoczynku i pod obciążeniem oraz odczyt S.M.A.R.T. dysku twardego.

Od strony programowej - przeskanuj kompa pod kątem obecności szkodników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw konfiguracja - procesor, płyta główna, pamięć, karta graficzna w odpowiednich zakładkach programu CPU-Z. Karte sprawdzisz test w GPU-Z. Zasilacz - tu trzeba odkręcić bok obudowy i spisać dane z tabliczki znamionowej (potrzebne będą marka, model i moc).

S.M.A.R.T - dla przykładu zakładka Health programu HD Tune lub program CrystalDisk Info. Wyniki przedstaw w formie zrzutu ekranu lub kliknij ikonkę Copy Information to Clipboard w HD Tune. Spowoduje to przekopiowanie zawartości zakładki Health do schowka. Następnie wklej ową zawartość na forum.

Temperatury podzespołów - może być HW Monitor. Odpal kompa, poczekaj aż się wszystko załaduje, uruchom program, zrób zrzut ekranu/spisz temperatury, obciąż komputer (np .pograj przez kilkanaście/-dziesiąt minut), zrób zrzut ekranu/spisz temperatury (najbardziej istotne będą temperatury maksymalne).

Szkodniki - tu chyba nie trzeba tłumaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...