Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

whitepawn5

Poszukuję Internetu

Polecane posty

Witam!

Mam problem z Internetem. Chodzi o to, że mieszkam w domku jednorodzinnym i do tego w fatalnym miejscu. Na obszarze mojego zamieszkania tylko jeden usługodawca sieci jest w stanie założyć Neta. Obecnie posiadana przeze mnie prędkość to 1 Mb/s. Do tego firma nie jest zbyt ambitna i nie zwiększa prędkości wraz z postępem technologii. Dodam, że dostęp mam radiowy. Przedzwoniłem pół miasta - w moim obszarze nie ma możliwości podłączenia Neta. Pozostały mi firmy ogólnokrajowe - TP, UPC, Netia, Orange, T-Mobile, Play, Plus, DIALOG. Większość z nich zakłada sieć na linii TP, a mobilny Internet mnie nie interesuje, ponieważ zawiera ograniczenia, a ja dużo ściągam. Posiadam telefon w MULTIMEDIA, ale nie podłączają sieci w moim mieście (!). Mógłbym przesiąść się na TP, ale prawdopodobnie nie ma możliwości technicznych podłączenia mojego domu. Po prostu prze... rąbane!

Szybkość ściągania osiągam do 130 KB/s max, a jak pisałem wcześniej, dużo ściągam i pobranie byle pliku 300 MB to ok. 40 min. Człowiek dostaje szału.

Chciałbym zapytać, czy ktokolwiek z Was zna jakąś sieć, która zakładałaby Internet na terenie całego kraju, lub w moim mieście (Białystok) oraz posiadałaby w miarę wysokie prędkości łącza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz możliwości podłączenia TP z powodu starej linii czy też centrali to Dialogu czy Netii też pewnie nie podłączysz. Możesz spytać w TP jakie są możliwości wymiany linii czy centrali, albo skrzyknąć sąsiadów. Jak zbierzesz paru chętnych jest większa szansa, że coś z tym zrobią.

Pozostaje jeszcze internet satelitarny, ale jak ostatnio patrztyłem, z rok temu, to było to dość kosztowne rozwiązanie. Teraz może minimalnie potaniało.

Jeśli chciałbyś radiówkę, też możesz poszukać paru chętnych i zgłosić to do providera. Natomiast nie słyszałm o ogólnopolskim providerze internetu bezprzewodowego. A operatorzy kablowi muszą funkcjonować w twoim mieście. Firma z Warszawy np. nie będzie zakładać filli w twoim mieście z twojego powodu tylko :)

Podsumowując: w kupie siła, popytaj sąsiadów, może znajdzie się więcej chętnych na neta, a wtedy i łatwiej rozmawiać i z operatorem sieci bezprzewodowych by zamontował anteny w twojej okolicy i z dosatwcami kablowymi, bo koszt wymiany kabli jest dość spory.

Jeśli podałbyś miasto w którym mieszkasz i mniej więcej dzielnice, to może by ktoś poszukał konkret oferty dla ciebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...