Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zolwik03

Najlepszy pakiet do ochrony komputera

Polecane posty

Witam. Chciałbym się Was poradzić, jakie DARMOWE programy najlepiej zainstalować, żeby jak najlepiej ochronić komputer. Antywirus + jakiś antyspyware? Nie wiem, proszę o porady. Czytałem tutaj, że podobno Comodo jest najlepszym antywirusem, ale chcę się jeszcze raz spytać.

Z góry dzięki za wszelkie porady.

PS: Mam Windows 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam pakiet Comodo. Lubię go ze względu na możliwości konfiguracji właściwej ochrony aktywnej - defendera z sandboxem. Antywirus też jest dobry, ale dla mnie podstawą ochrony jest precyzyjny firewall oraz defender sprawdzający wszelkie aplikacje (z systemowymi włącznie).

Jedyną jego wadą jest problem z aktualizacjami pakietu, czasami (choć nie zawsze) lepiej jest skasować go całkowicie i zainstalować nowszą wersję. Natomiast bazy wirusów są często aktualizowane i pobierają się bezproblemowo. Myślę, że śmiało mogę go polecić tym nieco bardziej obeznanym użytkownikom. Natomiast tacy, którzy chcieliby prosty i skuteczny program, polecam AVG.

Pozdrawiam

DZ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Avira czy Comodo?

Zdecydowanie Avira. Osobiście miałem ją przez 3,5 roku i nigdy mnie nie zawiodła sama wersja darmowa, reklamy to akurat tylko przy aktualizacji gdy uruchomisz więc żadne wielkie utrapienie jedna reklama i przycisk wyłącz, fakt zdarzy jej się czasem error i świrować może lecz to tylko program nic nie jest doskonałe, ale generalnie nie jest tak upierdliwa ani stuknięta i o wiele lepsza niż Avast moim skromnym zdaniem z doświadczenia ujmując, miałem Avast i wiem co mówię porównując owe dwa programy. Ma jedną zasadniczą przewagę, jej sprawność bez awarii u mnie wyniosła 2 ponad lata, wiele dłużej niż Avast dopiero potem złapała delikatną "czkawkę" i musiałem jej rączką przez plecy pociągnąć aż wypadła z panelu sterowania. Jednak fakt faktem, nie mam nic osobiście do Comodo, zaś wolę stać przy tym co już znam. :)

Btw. Miłosz, NIGDY nie wolno instalować 2 antywirusów na 1 komputerze, będą zawsze się żarły, ich skuteczność spada i wzrasta ryzyko zniszczenia sobie maszyny, lepiej mieć 1 ale dobry program na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A antyvirus COMODO rozumiem, jest kiepski?

I od razu zapytam bo jestem na to troche przewrażliwiony. Kiedyś zainstalowałem Comodo (niestety nie pamiętam jakeigo antyvira miałem) i musiałem formata robić. WSZYSTKO sie posypało...

A w necie nie ma konkretnych informacji. Avira i Comodo nie zrypią mi znów PC?

COMODO Firewall ma w sobie tego całęgo sandboxa i piaskownice? Jak nie, to nawet bez tego Avira + Comodo będzie najlepszym rozwiązaniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mając antywirusa zainstalowałeś cały pakiet COMODO, to najpewniej to rozwaliło Ci system. 2 aktywne antywirusy na jednej maszynie = kłopoty. Antywirus COMODO jest dosyć fajny, ale tak naprawdę większość roboty w pakiecie COMODO odwalają Firewall i Defense+ (HIPS).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...