Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

whitas

Kupno karty sieciowej z zasięgiem ~40 metrów

Polecane posty

Witam serdecznie, niedługo przymierzam się do zakupu nowego pc i zauważyłem iż płyta główna ma kartę sieciową ale only na LAN a ja posiadam router, mam urządzenie pożyczone od wujka odbiornik na usb z TP-LINK z anteną na morelach 40zł około stoi, ale mówiąc szczerze zawodzi mnie pod tym względem gdyż zdarza mu się iż przerwie słownie na 0,5 sekundki a już po grze, przeglądarka nie ma tego problemu gdyż nie zauważy nawet tego a gra już tak, router jest niestety daleko za szafą, 2 pokojami, korytarzem długim i schodami do góry wprost od schodów mam biurko i tak cud, że odbiera jednak szukam odbiornika/karty sieciowej w godnej cenie ale takiego sprzętu który nie będzie miał problemu z złapaniem, utrzymaniem sygnału i aby sygnał był no dość silny.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w dziale Internet i Sieci. - politan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, drobna poprawka. Mój router jest zawarty tutaj: http://www.morele.net/router-tp-link-wirel...-wr340g-224392/ Potrzebuje karty sieciowej WLAN ale na tyle silnej aby odbierała sygnał z daleka, będzie pracować na systemie 32 bitowym i teraz nie wiem czy będzie lepszy sens zakładać odbiornik na USB czy lepiej kartę sieciową bezpośrednio do komputera, jednak zważając na odległość, lepsza będzie karta sieciowa WLAN z silnym odbiornikiem.

P.S: Mój internet to Asta-Net lokalny dostawca prędkość 2-10 mb/s średnio ciśnie około 500-800kb/s spokojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak daleko będzie router, z którego sygnał ma odbierać ta karta?

Około 30-40 metrów od routera jest sprzęt wliczając na to liczne dość zakręty, wysokości, drzwi i tego sprawy po drodze do PC, niestety nie mam możliwości przeniesienia routera gdzieś bliżej gdyż tam znajduje się cała siedziba TV/Net/Tel a położenie kabla jest niemożliwe, dlatego tak hardcore mission.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzwanie dość duże i gwarancji nikt nie da czy dostaniesz kartę, która bez problemu odbierze sygnał. Nie wiem czy nie lepiej byłoby postawić np. repeater po drodze. Podaj jeszcze ile możesz przeznaczyć na tą kartę sieciową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzwanie dość duże i gwarancji nikt nie da czy dostaniesz kartę, która bez problemu odbierze sygnał. Nie wiem czy nie lepiej byłoby postawić np. repeater po drodze. Podaj jeszcze ile możesz przeznaczyć na tą kartę sieciową.

Repeater po drodze..? Z routerami jest to możliwe..? Jeżeli tak to było by świetnie, gdyż mam po drodze jakby gniazdka z prądem nie używane jeżeli tak to wygląda, a na kartę no do 100-120zł mogę wydać, niestety cięcie kosztów, bądź jeżeli już to w jakiej cenie była by karta zdolna złapać sygnał..?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Repeater czyli urządzenie "przedłużające" sygnał. Jego praca polega mniej więcej na tym:

ROUTER ))))  (((( REPEATER )))) (((( TWÓJ KOMPUTER

Co do karty to spróbuj Sapido AU-4622. Oferuje dość dobry zasięg, choć tak jak pisałem, odbiór sygnału z 40 metrów może być problemem dla wielu kart sieciowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, samą pracę repeatera znam z "Minecraft" i w sumie wiem jak on działa tylko no, zastanawiałem się czy tak się uda tzn. reapeterem musi/może być PC po drodze, czy musi być to drugi router..? Sensowniejszym pewniejszym i tańszym rozwiązaniem będzie stworzenie łańcucha z nadajnika repeatera i dopiero do sieciówki porządnej sygnał, wtedy gwarancja jakości powinna być, jak sądzisz..?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...