Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

siex

Jaki router do 250zł ? (do domku jednorodzinnego)

Polecane posty

Witam, mój obecny router powoli odmawia chęci współpracy, więc pora wymienić go na coś lepszego i tu prosiłbym o waszą pomoc.

Jaki wybrać router, aby miał dosyć dobry zasięg (miło by było gdyby wifi łapało dookoła domu). Mój internet to Netia 20Mb/s (łącze tp). Z sieci w domu korzystają 2 PC na kablu i 2 laptopy + telefon, w przyszłości może jeszcze TV.

Mam do wydania około 250zł

Z góry dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dobrym wyborem będzie Asus DSL-N12U. Ma niezłe pokrycie zasięgiem (oczywiście wszystko zależy od wielu czynników typu inne urządzenia korzystające z pasma 2.4 GHz czy też materiał z jakiego są wykonane ściany itd. itp.). Ew. jest też D-Link DSL-2740B (w wersji na Annex A).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odp.

Ten asus mi się widzi :) Jakby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje to śmiało.

Możesz sobie jeszcze spojrzeć na OVISLINK WT-2000ARM-A. Sam korzystam i jestem zadowolony, można dostać za całkiem rozsądne pieniądze. Chcesz, żeby łapało wifi dookoła domu - nie ma na to reguły. Ja swego czasu miałem Netgeara (modelu już nie pomnę, ale jeden z droższych) i sygnał się urywał tuż za progiem. Dużo zależy od otoczenia, przeszkód po drodze itd. Najbardziej sygnał tłumią wszelkiego rodzaju krzaki, drzewka itp., więc weź to pod uwagę. Ja mam dość duże podwórko, ale drzewka i inne cuda są tylko od frontu, więc OVISLINK ma dobre pokrycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, że do końca nie da sie przewidzieć pokrycia. Ale mam nadzieje, że jak przy starym routerze czasem sygnał cos łapał na dworze, to po wymianie może być tylko lepiej, no ale to się okaże.

Bardzo dziekuje za wasze rady, wybrałem jednak za namową kolegi inny zestaw modem + router

Mam nadzieje ze taka kombinacja się sprawdzi.

Router juz mam, modem odbieram jutro, w weekend dam znać jak to sie sprawuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...