Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Firefall

Polecane posty

Firefall od Red 5 Studios (założyciele pracowali w Blizzardzie przy World of Warcraft), shooter z elementami MMO, oferujący zarówno rozgrywkę PvE, jak też PvP. Trochę jak gry MMO, trochę jak Borderlands, trochę jak TF2. Niezwykle interesująco się zapowiada.

Dziś kończy się NDA, powinny zacząć pojawiać się materiały z bety (do której zresztą można się zapisywać na oficjalnej stronie). Powyższy film to dzieło Yogscastów.

Przyznam szczerze, że byłem zainteresowany tą grą, ale jedyne dostępne oficjalnie gameplaye sugerowały, że będzie raczej nastawioną na PvP strzelanką. Natomiast to wideo przekonało mnie, że będzie ciekawiej - otwarty świat, jak w MMO, normalne questy itp. A to wszystko w modelu free-to-play. Gra na ukazać się jeszcze w tym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie, ale w przypadku takich produkcji mam dwa główne zmartwienia: 1) czy gra ostatecznie skupi się na ciągłym grindzie i będzie po prostu waliła nudą na kilometr :P oraz 2) czy nie okaże się, że mikro-transakcje będą oferowały przedmioty dające ogromną przewagę w walkach między graczami a nie zwykłe boosty bądź kosmetyczne rzeczy jak np. czapki... W sumie czekam na więcej informacji ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie okaże się, że mikro-transakcje będą oferowały przedmioty dające ogromną przewagę w walkach między graczami a nie zwykłe boosty bądź kosmetyczne rzeczy jak np. czapki...

Właśnie z tego co czytałem to item shop ma być ograniczony do przedmiotów zmieniających wygląd postaci i uzbrojenia, bez żadnych dodatków do statystyk. Poza tym jeszcze standardowo jakieś XP Boosty itp. Czyli przedmioty które jako-tako nie wpłyną bezpośrednio na samą rozgrywkę i balans starć. Miejmy nadzieje że na zapowiedziach się nie skończy.

Co do samej gry, to kiedyś byłem bardzo nakręcony, ale z czasem mój entuzjazm opadł. Zawsze tak jest w przypadku gier które zapowiadane są przez kilka miesięcy (lat?): oglądam gameplaye, czytam komentarze i irytuje się że nie mogę zagrać. Tak samo miałem z Path of Exile. Teraz gwoździem do trumny okazał się fakt że za nieco ponad miesiąc premiera D3, i już w ogóle nie mogę myśleć o niczym innym. Pewnie jak wyjdzie OB to sprawdzę, ale dłuższej przygody nie planuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi umknął ten tytuł. Z tego co teraz na szybko przejrzałem Firefall faktycznie wygląda ciekawie. Mam wrażenie, że wreszcie po latach stagnacji w gatunku, shootery wyjdą z przerysowanych zmilitaryzowanych produkcji. 2012 będzie chyba najlepszym rokiem od co najmniej dekady jeśli chodzi o sieciowe strzelanie. Planetside 2, Blacklight: Retribution, Tribes Ascend, Dust 514, CS: GO, Firefall. Omatkoboska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć trzeba przyznać, że głównie przez model F2P proponowany przez twórców.

Nie mam nic przeciwko. Gram w Blacklight: Retribution i nie odniosłem wrażenia, żeby płacący mieli jakieś wielkie korzyści, które rozbijałyby balans rozgrywki. Nie mam pojęcia jak jest to zrealizowane w MOBA czy MMO, bo do tych gatunków się nigdy nie przekonam, ale shootery idą chyba dobrą drogą. Dobrze zrealizowane f2p będzie imo zawsze lepsze niż beznadziejny model abonamentowy.

Pooglądałem jeszcze wiecej materiałów z Firefall (dokopałem się już do dość starych filmów) i o ile gra wygląda naprawdę przyjemnie to nie wzbudza we mnie tak wielkich emocji jak Planetside 2 czy Dust 514 (dwie najbardziej przeze mnie porządane produkcje). Sytuacja może się zmienić jeśli będę miał okazję zagrać. Tak samo miałem w przypadku wspomnianego Blacklight: Retribution, które w pierwszych materiałach nie wyglądało zbyt zachęcająco, ale gdy dostałem kod do bety i zagrałem po raz pierwszy to się oderwać nie mogłem. Przyznam się, że bardziej interesuje mnie PvP. Widział ktoś jakiś gameplay, który pokazuje ten element?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, przyznam, że intro do Firefalla nie jest może czymś co stanie się klasykiem zapisanym złotymi zgłoskami w dziejach elektronicznej rozgrywki, ale ma w sobie to coś... ;) Od razu też zacząłem snuć przypuszczenia co do katastrofy i myślę sobie czy czasem coś w nad-przestrzeni, w której na moment statek się znalazł nie znajdowało się coś obcego i groźnego; taki swoisty rodzaj kosmicznej infekcji ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1 invite do bety firefall dla zainteresowanych, jakby ktoś chciał, pisać na PM.

A teraz odnośnie samej gry.

Sporo czekałem na swój udział w becie, w końcu się doczekałem pare tygodni temu i musze przyznać że gra jest nawet ciekawa. Możliwość zmiany klasy z miejsca oraz dość ciekawy system pozyskiwania surowców i bardzo ciekawe PvP sprawia że na grę warto czekać.

EDIT: Klucz już poszedł. Dam znać jak będę miał więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firefallem zainteresowałem się odkąd zobaczyłem pierwszy gameplay (ten z PAX 2010). Nie za bardzo lubię shootery, ale w tej grze urzekł mnie wielki otwarty świat, przyjemna dla oka grafika i dynamika rozgrywki. Czekam z niecierpliwością :D

P.S. Nie ma ktoś może 1 kluczyka na zbyciu? Naprawdę mam ochotę zagrać w Firefalla :P

EDIT

Udało mi się dostać do bety. Bardzo dziękuję Nekterowi za użyczenie klucza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra się fajnie zapowiada, choć na początku ją ignorowałem. Teraz jednak mam na nią wielką chrapkę! Podobno dzisiaj każdy uczestnik dostał "imejl" w którym były zawarte 2 klucze do testów. Jeśli ktoś chciałbym mi jeden podarować nie obraził bym się. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jest chętny, to mam 1 klucz do bety - pisac na PW. Co do samej gry, to co jakiś czas wydawany jest patch, mieszający w rozgrywce, dodający i zmieniający pewne elementy. Od maja dużo się zmieniło, warto odwiedzić fanowskie forum pod adresem firefall.pl i dowiedzieć się więcej (jest tam wątek, w którym można dostać klucz!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archeolog Glock odkopuje temat! smile_prosty.gif

Pograłem troszkę w Firefall, wrażenia jak najbardziej pozytywne. Fanem MMO nie jestem, ale coś czuję, że w tą grę będę trochę grał. Podoba mi się mechanika gry, a szczególnie to latanie.

Szkoda, że tych miejsc do latania jest tak mało. ;)

Jeśli ktoś jeszcze nie wie - już nie trzeba kluczy do bety, gra dostępna za darmo na Steam. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem toto bo mnie kumpel namówił

Cóż można powiedzieć...lepiej chyba pograć w Borderlands w coopie

Graficznie gra ujdzie ale animacje i modele są paskudne

Co do contentu to wygląda mi to raczej na typowe przynieś/zabij/pogadaj tyle że w formie FPS'a. Strzela się jako tako (gunplay i gunfeel jest okropny), umiejętności jakieś są - nie są super, nie są denne, takie nijakie.

Tutorial jest chaotyczny i bez sensu. Ogólnie gra daje okropnie mało informacji o zawartości. Pół godziny próbowałem ustawić thumpera do wydobycia rudy i nic - za każdym razem gdy go wybierałem z ekwipunku i próbowałem ustawić, pojawiał się zarys na parę sekund i znikał. Nic się nie działo. Dopiero jak raz zrobiłem tak że użyłem thumpera natychmiastowo po użyciu scan hammera (młotek którym się sprawdza czy na terenie są złoża) to jakimś cudem się zespawnował.

Sprawa ekwipunku wygląda biednie - jest tylko broń główna, boczna i coś zwane rdzeniami czy cuś - takie modyfikatory, było tam coś chyba z prędkością biegu, jetpacki i tak dalej. Żadnych innych części nie ma. Pancerz jest jeden i jest traktowany jako klasa którą można w każdej chwili zmienić w "garażu". Każda klasa może używać tylko jednego rodzaju broni głównej (wszystkich bocznych można używać bez względu na klasę) i ma swoje umiejętności (które dropią z mobów albo można je wycraftować)

Craft....jak dla mnie lipny. Dwa sloty na akcję. Wybiera się między craftem rzeczywistym/przerabianiem materiałów (ruda żelaza na sztabki)/opracowywaniem recept. Wszystko oczywiście trwa, więcej slotów dostępnych dla VIP'ów

No i właśnie sklep - jakiegoś P2W nie zauważyłem (bazowych klas jest 4, resztę można kupić w sklepie...niby jakoś da się je zdobyć nie wydając kasy ale pewnie trwa to długo) ale niestety sklep aż zanadto "ułatwia" grę. Jest cała masa itemów do "szybciej i łatwiej" - P2W toto nie jest ale jest to jeden z gorszych sklepów w F2P MMO które widziałem.

Do tego coś co skutecznie psuje tą grę - bugi. To jest tak bardzo zabugowane że o ja. Chcesz zrobić konto w grze ? Zapomnij - przycisk "Create" zwyczajnie nie działa. Pobrałeś grę przez Steama i masz błędy przy logowaniu ? Odpal ręcznie launcher.exe i aktualizuj bo wersja Steamowa jest jakaś stara czy coś (i ofc Steam nie odpala Launchera tylko od razu grę...). Zbierasz itemy ze stołów do craftu ale one dalej na nich są a ty w eq ich nie masz ? Hah - relog bo inaczej się nie da. Wybierasz coś do craftu ale to się nie pojawia na stole ? Zgadnij - relog. Chcesz skorzystać z Job Board (tablica questów), klikasz E i nic się nie dzieje ? Lepiej nie klikaj kilkanaście razy bo ta tablica ma mega lag i potem ci się będzie odpalać okienko przez te kilkanaście razy.

Bug buga goni...

Aha - gra oczywiście ma taki system że poszczególne cele do questów są...delikatnie mówiąc daleko oddalone od siebie. Są tutaj lotnie - automatyczne w danych punktach w osadach oraz takie które się nosi w ekwipunku i są jednorazowe. Jak się skończą - craftuj panie albo na piechotę. Lub oczywiście możesz kupić motor z cash shopa

Generalnie nie polecam. Mdłe toto, brzydkie, nijakie. Zasada jak w sporej ilości F2P MMO - z kumplem pograć można, trochę funu będzie. Samemu to raczej nie specjalnie

Jak ktoś szuka czystego PvP w MMOFPS to już lepiej odpalić Planetside 2

A jak ktoś szuka quest'n'loot w FPS to jak wyżej pisałem - Borderlands 1 albo 2 w coopie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ale widzisz, mi np Planetside 2 się albo okropnie tnie, albo okropnie laguje, albo coś się chrzani z grafą także komfortowo grać się nie da.

Ja pykałem jeszcze w czasach jak trzeba było dostac zaproszenie. Gra była okyish. Takie 7/10 bo eksploracja była przednia, gunplay był też fajny. Nie wiem co teraz pozmieniali ale grało się dobrze. Nic specjalnie wybitnego ale solidnie wybijał się ponad poziom.

I był trudny - jedną strzelaninę z bazą wroga (piratów?) chyba we trójkę ze 20-25 min rozpracowywaliśmy. Dranie mieli cela...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - Planetside 2 ma koszmarną optymalizację. Albo raczej miał, po ostatnich paczach da się grać komfortowo (u mnie na Phenomie II X4 965 + Radku HD7750 1GB + 4 GB RAMu działa płynnie na 1600x900 przy średnich/niskich detalach)

Jak dla mnie gunplay ssie totalnie. Nie czuć w ogóle broni, animacja też kuleje. Słabizna. Tak jakby biegać z patykiem i udwadać że to jest karabin tongue_prosty.gif

Co do wrogów - ci piraci to coś nie ten teges. Niby latam dookoła, zdejmuję ich łatwo ale mimo wszystko devsom się chyba coś pomieszało i dali im aimbota. Toż to oni lajtowo umieszczają 80% (jak nie więcej) pocisków w graczu.

A te arachny całe...też zbugowane. Biega toto tak szybko i mało płynnie jakby im brakło funduszy na dokończenie animacji ruchu tych mobów. W zasadzie można mieć wrażenie że one tak jakby lagują smile_prosty.gif

Zwiedza się nawet fajnie, tereny są ok, graficznie też dobre (tylko właśnie te nieszczęsne modele i ich animacje są fe). Ale mimo wszystko dla mnie mdłe toto jest. Raczej długo nie zabawię, pewnie jak wyjdzie nowy Borderlands to o Firefallu zapomnę tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie wiem jak jest teraz, nie grałem, jest dużo gier lepszy w jakich wolę poświęcić swój czas niż Firefall. Opisywałem wrażenia ze wczesnej closed bety, albo późnej alfy, już nie pamiętam jak to było.

Co do planetside 2 to mi BF3 działa na ultra w 30ks stabilnie ale to choletswo na high ma problemy, wiem, że mam za słaby procek no ale na litość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony tematem postanowiłem spróbować i muszę przyznać, że gra jest fajna. Bardzo ładna grafika (KafarPL kup okulary :P), udźwiękowienie, dość ciekawa fabuła. Nawet za bardzo nie czuć, że to MMO. Gra chodzi mi płynnie z połową rzeczy na ultra. Pogram jeszcze dzisiaj to może coś dopiszę. Póki co chyba znalazłem MMO dla siebie :). Zobaczymy na jak długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alpharadious - pisałem o modelach i animacjach. Sama grafika jest niezła, otoczenie i te sprawy. Ale modele postaci i ich animacje (szczególnie animacja naszej postaci w pierwszej osobie) są beznadziejne. O ile ta oprawa komiksowa fajnie wygląda w terenie to w przypadku modeli to wyglądają one jak walnięte w paincie :P

Z drugiej strony animacje graczy mogą wyglądać koszmarnie bo to jednak MMO - masa danych do przesłania i doliczyć trzeba lag.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graficznie gra ujdzie ale animacje i modele są paskudne.

Mdłe toto, brzydkie, nijakie.
To się chłopie zdecyduj wreszcie. Graficznie nie ma się czego czepiać, bo to MMO jest ładniejsze niż nie jedna gra single wydana ostatnio. Zresztą z połową rzeczy, które Tobie doskwierały, ja nie miałem problemu, więc nie wiem - może powinieneś spróbować jeszcze raz tongue_prosty.gif?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie mam się niby zdecydować ? Słowo "brzydkie" w drugim zacytowanym przez ciebie fragmencie odnosi się do tego co pisałem na początku - czyli modeli i animacji :) Paskudne są i tyle (zdarzają się gorsze w innych tytułach ale nie zmienia to faktu że kuleją)

Poza tym nie mam co próbować jeszcze raz bo gra dalej siedzi na dysku i pykałem wczoraj.

Po prostu jak na FPS'a gunplay/gunfeel i ogólne "szczelanie" wypada słabo a jak na MMO questy to typowe sztampowe "przynieś/podaj/pozamiataj". Co razem z marnym systemem ekwipunku i wszechobecnymi bugami i słabym dopracowaniem daje miałką produkcję

Pograć można ale raczej nie szukałbym w tej produkcji "F2P MMO na dłużej"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...