Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tivii

Rozwiązany: Pare pytać co do laptopa

Polecane posty

Witam,po raz kolejny temat z pytaniami do laptopa.

Niedawno dostałem używanego laptopa acer aspire 6920G.Właśnie do tego laptopa będę zadawał pytania.

Słyszałem ze granie bez bateri,z samym zasilaczemu przyspieszy gre,to prawda ?

Czy granie bez obudowy (laptop się gotuje.I tak czyśćiłem go)jest szkodliwe ?

Ile będzie kosztować wymiana dysku blu-ray ?

Jaką podkładkę chłodzącą kupić ?

Na jakich detalach powinny chodzić te gry: TES V skyrim,Shogun 2 total war ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, jeśli o czymś nie wiem to niech mnie ktoś o świeci ale nie ma znaczenia, czy bateria jest włożona czy nie. Ważne jest źródło zasilania. Laptop, pracując na zasilaniu sieciowym, standardowo będzie miał pełną wydajność, niezależnie od tego czy bateria w nim jest, czy nie. Oczywiście można to sobie w ogóle samodzielnie poustawiać (łącznie z maks wydajnością także na baterii).

Przydatny może być dla niektórych fakt, że bateria jest np: dla mnie na przykład bardzo potrzebna - działa jak UPS, kiedy mam np: długą sesyjkę w TA to nie mogę dopuścić do wypadnięcia z gry przez 1 sekundowy brak prądu :-) A tak poważnie - dla większości laptopów zalecane jest, żeby bateria była jednak w środku (odsyłam do instrukcji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam dwa pytanka,btw. dzięki za wasze odpowiedzi.

Czy granie bez obudowy na laptopie trzymanym w powietrzu przez drewniane prostokąty, jest niebezpieczne ?

Czy na dysku blu ray,nie mogę uruchomić płyt dvd,czy po prostu się zepsuł ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki,jaki jest wbudowany w ten model,nic więcej nie wiem :(

Nie wiem czemu,wróciłem do domu po włączeniu laptopa wskazuje on ze zuzycie porcesora 100 % na starcie.Co się mogło stać ? Dodam że w gry w taki stanie nie mogę grać :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, zobacz w Menedżerze zadań, jaki proces(y), powoduje takie obciążenie procesora oraz sprawdź antywirusem, czy nie masz jakiś "świństw".

BTW, lapek nie jest zbyt sprawny, więc nie zdziwię się, jeśli, "zużycie" procka, to również problem sprzętowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,prezent jest od Wujaszka,więc chyba mu reklamacji nie zgłoszę.Tyle że miałem się mniej więcej dopytać,co do tego laptopa będę w dodatku potrzebował :)

Nie wiem czy to normalne,a może po prostu skyrim tego laptopa przerasta.Po około godzinie grania w takie gry jak np. skyrim,laptop ze zdjętą obudową się po prostu gotuje.

PS:Wyprzedzam pytania,laptop już nie ma gwarancji.A co do blu raya,jakimś cudem zadziałał,tylko troszkę rozwalony-w to nie wnikam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acery ogólnie lubią się grzać, a jak jeszcze coś jest skopane w nim to może się gotować..

A wentylatory w ogóle ci chodzą? Sprawdzałeś temperatury konkretnych podzespołów?

@helmud - mi już w dwóch laptopach bateria siadła z powodu jej nie wyciągania gdy laptop jest podłączony do sieci na dłuższą metę. Dlatego teraz zawsze wyciągam..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator się kręci, laptopa rozkręcałem i czyściłem tylko w pobliżu wentylatora.

Temperatury nie dałem rady sprawdzić, bo tera to już masakra 10 min grania w mw3 , i zaczyna piszczeć(jakieś dźwięki z laptopa)

Posiadacie może jakiś poradnik(szukałem,ale nic ciekawego nie znalazłem)

Jak wyczyścić laptopa we wszystkich miejscach,czytałem że warto zmienić pastę na procesorze itp.

Dodam że te rurki co przez nie leci zimno(ze tak sie wyraze),to przy procku, cos co wyglada jak pasta(jest to po stronie zewnętrznej, czyli należy to do tych rurek), przyciska gąbkę która jest na procesorze, co to jest ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@helmud - mi już w dwóch laptopach bateria siadła z powodu jej nie wyciągania gdy laptop jest podłączony do sieci na dłuższą metę. Dlatego teraz zawsze wyciągam..

W przypadku współczesnych baterię trzeba kalibrować (raz na miesiąc rozładować do zera) a zalecane jest, żeby jednak bateria w laptopie była. Podaj markę i model tych laptopów, w których bateria siadła przez nie wyciąganie - poszukałbym, co one tam mogą ciekawego mieć co powoduje, że obsługuje się je inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś coś do powiedzenia, w sprawie laptopa ?

PS:Mam znowu problemik, z laptopem.

Dałem go Mamie, żeby sobie pogadała na skype.Podobno go wylaczyla normalnie... ale.

Gdy go rano włączyłem łapał zwiechy, po około 2 minutach, wyłączyć mogłem go tylko "guzikiem".Po takim wyłączeniu, chyba zaczął się formatować(Pamiętacie te problemy z xp,gdzie przy wlaczeniu był niebieski ekran, trzeba było wcisnąć jakiś klawisz, i się uruchamiał ? I jeśli nie wcisnąłeś, to się zaczęły jakieś pliki ładować.).

Wykładałem ram, ale to nic nie dało :(

Edit: Pokazuje się to checking file system on c/d, ale to zatrzymuje się na podajże 5 procentach i nic ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to linux z pedriva ?

Jedyne co teraz zrobiłem, to zostawiłem naprawianie plików.

Ano, i czy to nie czasem płytka ratunkowa z cd-action ?

Czy te błędy mogą być spowodowane tym, że na chwile podpięto go do ładowarki innego acera- acer aspire 5532

Możecie mi powiedzieć, jak uruchomić ten SMART, nie mogę tego wygooglować :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym dziale jest obszerny temat o SMART stworzony przez Sevarda. Poczytaj.

Nie wiem, jakie programy są na ratunkowej płycie CDA (nie mam tego numeru) ale przypuszczam, że coś tam znajdziesz.

Nie wiem jakie parametry maja te ładowarki - przypuszczam, że takie same ale jeśli nie to można uszkodzić. Ogólnie - napięcie (V) musi być takie samo, natężenie (A) może być wyższe niż w oryginalnym zasilaczu (nie powinno być niższe, chyba, że oryginalny zasilacz jest "na wyrost" czyli mocniejszy niż potrzebny do danego komputera - jak jest za niskie to zasilacz nie wyrabia). Parametry zasilacza znajdziesz na jego obudowie. Polaryzacja (+ i -) muszą być takie same (te same bieguny prądu na tych samych częściach wtyczki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u chłopaka informatyka.Okazało się, że dysk ruszył na ostatnich obrotach, zalecił mi wymianę.

Ile taki dysk będzie kosztował ?

Ano i wspomnę, że dysk prawie po każdym uruchomieniu, ma od razu 50 stopni.

I jeszcze jedno pytanie, mogę przełożyć dysk z laptopa hp pavilion dv 6000(laptop ma 6 lat, a działa jak marzenie ... )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępu do starego laptopa nie mam.

Smart obecnego dysku

HD Tune Pro: WDC WD3200BEVT-22ZCT0 Health

ID Current Worst ThresholdData Status

(01) Raw Read Error Rate 200 200 51 1465 ok

(03) Spin Up Time 187 186 21 1625 ok

(04) Start/Stop Count 96 96 0 4204 ok

(05) Reallocated Sector Count 200 200 140 0 ok

(07) Seek Error Rate 100 253 51 0 ok

(09) Power On Hours Count 82 82 0 13534 ok

(0A) Spin Retry Count 100 100 51 0 ok

(0B) Calibration Retry Count 100 100 0 0 ok

(0C) Power Cycle Count 98 98 0 2965 ok

(C0) Unsafe Shutdown Count 200 200 0 377 ok

(C1) Load Cycle Count 121 121 0 238395 ok

(C2) Temperature 106 80 0 41 ok

(C4) Reallocated Event Count 200 200 0 0 ok

(C5) Current Pending Sector 197 197 0 203 warning

(C6) Offline Uncorrectable 100 253 0 0 ok

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 200 0 0 ok

(C8) Write Error Rate 100 253 51 0 ok

Health Status : warning

Jeśli nie przeczytałeś wcześniej, dysk odrazu lub po jakimś czasie osiąga bardzo wysokie temperatury, teraz mam około 37, trochę później dochodzi do 50-60 stopni .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego dysku, rzeczywiście, raczej nic nie będzie, choć można jeszcze spróbować go naprawić(klik).

Odnośnie temperatury: co prawda nie jest to mało, ale obecnie dyski wytrzymują takowe. Poza tym w lapkach z reguły są one wyższe i sądzę, iż ta temp. - jeśli chodzi o dyski w laptopach - nie jest jakaś wyjątkowa (aczkolwiek uważam, iż 60 stopni to jednak trochę za dużo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dsyk jest podejrzany (Current Pending Sector) o uszkodzenie a temepratura za wysoka - nie wiem dlaczego tak się grzeje... Co do powierzchni dysku - należy go wyzerować a potem przeprowadzić skanowanie za pomocą programu MHDD, wyniki tego skanowania jak i SMART (pobrany po procedurze) podaj na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...