Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wizardius

Czy na YT można zarabiać na gameplayach?

Polecane posty

Witajcie. Na wstępie zaznaczam, że nie wiem czy dobry dział, ale lepszego nie znalazłem.

Otóż pytanie brzmi: Czy ja Youtube można zarabiać na gameplayach, let's playach itp?

Czy youtube nie usunie filmików itp?

Czy wstawienie filmiku z gry, z własnym komentarzem to naruszenie praw autorskich? Jak to widzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a powiedzcie mi jak to jest z tymi licencjami na YT?

Bo przy każdym filmiku są dwie:

Standardowa

Creative coś tam coś

Nie dziwcie mi sie, ze mi sie o tym czytać nie chce ;p, ale możecie mi powiedzieć czym one sie różnia ?

I wracając, już tak na 100 % moge właczyć reklamy do tych filmów i ich nie usuną?

@up co masz konkretnie na myśli?

Że nagrywać tylko dla kasy to ciężko ?

No nie całkiem, bo mnie i kuzyna samo to nagrywanie i wgl zwyczajnie JARA, a jak jeszcze mozna zyskac motywacje w postaci paru dolców to już wgl ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a powiedzcie mi jak to jest z tymi licencjami na YT?

Bo przy każdym filmiku są dwie:

Standardowa

Creative coś tam coś

Nie dziwcie mi sie, ze mi sie o tym czytać nie chce ;p, ale możecie mi powiedzieć czym one sie różnia ?

I wracając, już tak na 100 % moge właczyć reklamy do tych filmów i ich nie usuną?

@up co masz konkretnie na myśli?

Że nagrywać tylko dla kasy to ciężko ?

No nie całkiem, bo mnie i kuzyna samo to nagrywanie i wgl zwyczajnie JARA, a jak jeszcze mozna zyskac motywacje w postaci paru dolców to już wgl ;D

Ciężko, ponieważ trzeba czasu, żeby ludzie zaczęli Cie oglądać. Nie jest tak, że wrzucisz dwa filmiki i już wszyscy się rzucą na ich oglądanie, więc trzeba też pasji, żeby wrzucać filmy dosyć regularnie, mimo że mało ludzi je ogląda.

Creative Commons, jak ktoś wcześniej wspomniał, pozwala na to, aby ktoś wykorzystał twój film, ale nie przypisując sobie jego autorstwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasja, dokładnie tak ;)

Dobra chłopaki a teraz z innej beczki. Czy moge wrzucić na YT teledysk, (video + muzyka) i dodać do niego na dole polskie tłumaczenie np? Bo np dany klip jest na xxxVEVO, ale ja chce na swoim kanale z tłumaczeniem dodać w HD. (Oczywiscie bez reklam wiadomo ;p)

Usuną mi to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli by odrobinę zmienić ścieżkę audio, np. odrobinę muzyki wyciąć (chodzi mi o samą ingerencje w ścieżkę dźwiękową)

Ogólnie to teraz nasuwa mi się taka refleksja, że aby ci nie zablokowali, musiałbyś poczynić dość duże zmiany w gotowym filmie np. miks, lub cover utworu (z coverami też bywa różnie, widziałem takie które też są zablokowane)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...