Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pimpf

Jak nagrać kilka filmów z napisami na dvd?

Polecane posty

Chciałabym nagrać kilka filmów, a właściwie kilka odcinków serialu z napisami w formacie .txt na płytę DVD tak, aby odtwarzacz DVD odtwarzał mi te filmy razem z napisami. Jak mam się do tego zabrać? Jakim programem mam nagrać? Proszę o instrukcję krok po kroku :)

*Odcinki są w formacie avi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków wystarczy wypalenie odcinków i napisów jako płyty z danymi za pomocą np. CDBurnerXP. W instrukcji obsługi odtwarzacza powinieneś znaleźć informację, czy obsługuje on napisy w formacie TXT. Jeśli nie, musiał je będziesz przekonwertować za pomocą SubEdit Playera (jeśli masz XP) lub Subtitle Factory na format SRT (SubRip) bądź inny obsługiwany przez odtwarzacz.

Oczywiście, można też się pobawić we wkodowanie napisów 'na twardo' w plik wideo. Są na to sposoby, ale wymagają troszeczkę zabawy i wypróbowywania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz marnować płyt kup DVD-RW, DVD+RW lub DVD-RAM (to raczej wymarły format, pewnie spotkasz dwa pierwsze do wyboru). Podane płyty można wielokrotnie kasować lub nagrywać, są droższe ale jak coś nie wyjdzie to nie tracisz płyty. Spróbuj wypalić ten film, razem z napisami, nagrywając jako plik w formacie DVD z danymi w programie do nagrywania. Jeśli ten avi (avi to kontener) zawiera film zakodowany divX, to pójdzie, jeśli nie trzeba będzie przekonwertować i jeszcze raz nagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...