Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Merlinek

GTX 560, a może coś innego?

Polecane posty

Specyfikacja mojego kompa:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

MSI 870-C45 /AMD870/

GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

AMD Athlon II X4 635 /2.9GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

Thermaltake V4 okno

Geforce GTX 560 Gainward 1gb

ZASILACZ OCZ ZS 650W 80+ BRONZE

To tak. Ostatnio dokupiłem RAM, grafikę Gainwarda GTX 560 w miejsce radka hd 5770. Miałem problemy z zacięciami i w ogóle, więc wymieniłem zasilacz z 460W na 650W. Problemy z zacięciami ustały, ale wciąż mam niedosyt. Komputer nie działa tak, jakbym miał 3 czy 4 na rynku kartę Nvidi. Call of Duty 1 - 200fps. Na GTS 250 3 lata temu miałem 500... Coś jakby ogranicza? Mam włączone inne aplikacje i i tak mam tyle samo FPS. Kolejna rzecz - WoW, stara gra i w zatłoczeniu 30-50FPS - o co chodzi? Kolejną rzeczą jest kręcenie FRAPS'em. Dokupiłem drugi dysk, żeby nie cięło specjalnie do tego. Podczas nagrywania wszystko spoko, tylko już sam film ma co pare sekund zwieche. Seagate barracuda 7200RPM 16mb cache - pusty, tylko na frapsa. Ostatnią rzeczą jest czarny ekran przed KAŻDYM filmikiem, również po każdym oraz czasem podczas przeglądania zwykłych stron.

Mógłby ktoś pomóc? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung coś za dobrze nie wygląda - mnóstwo błędów zapisu (prawdopodobnie powierzchnia dysku lub jego mechanika są w niezbyt dobrym stanie) i od groma błędów CRC. Na początek sprawdź jego kabel sygnałowy.

Z obu dysków przydałyby się dalsze części tabelek Health (od Seagate dół, od Samsunga góra).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung góra:

http://www.picshot.pl/public/view/full/94716

Seagate dół:

http://www.picshot.pl/public/view/full/94714

Jeżeli to ma jakieś znaczenie to te testy robiłem jak miałem otwarte jakies aplikacje, typu gg, mozilla, muzyka. To źle?

Ewentualnie moge zamienić oba dyski miejscami, tj zainstalować wszystko na seagate. Swoją drogą Windowsa z programami mam na jednej partycji, nie oddzielnie. I to, że dysk na którym mam wszystko moze powodowac zle filmowanie? Tj i tak filmy zapisują sie na innym dysku.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi błędami zapisu bym się nie przejmował narazie (wartość przeliczona nietknięta) natomiast przy tej ilości błędów CRC trybu UDMA komuter nie ma prawa działać normalnie. Do wymiany kabel, jeśli ilość błędów będzie rosła to uszkodzone są złącza na dysku (robota dla alektronika) lub kontroler płyty głównej (półśrodkiem będzie podłączenie dysku do innego gniazda SATA).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsunga podłączyłem nowym kablem hamy (który był podłączony do frapsowego dysku) a Seagate tym co był samsung. Generalnie jeżeli chodzi o kręcenie to już niby nie ma ścięć co pare sekund tj przerywań filmu ale nadal żałosny fps w 8-letniej grze na GOOD - 30-50 na arenach nie pozwoli mi frapsować bo po prostu mam takie freezy małe jak włączam frapsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...