Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marnypopis

Rozwiązany: Chłodzenie do wymiany?

Polecane posty

Witajcie

Niedawno wymieniałem kartę graficzną i z ciekawości sprawdziłem w HWMonitor jak sobie radzi. I radzi sobie całkiem nieźle (39* na luzie, 43* podczas grania w Skyrima na wysokich detalach/ wysokiej jakości grafiki(czy jakoś tak)) Gorzej miewa się za to karta główna i procek. W czasach względnego spokoju miewają temperaturę w okolicach 50*- karta i 39* procesor. Jednak przy większym obciążeniu temperatura skacze do 93* w przypadku karty głównej i 91* dla procesora. Dokręcenie dodatkowych wiatraczków do obudowy niewiele dało (spadek temperatur o 2*). Jutro zamierzam kupić buteleczkę ze sprężonym powietrzem i przeczyścić porządnie kompa. Jeszcze jakieś pomysły na zbicie temperatury?

I pytanie numer 2: Gdzie mogę sprawdzić czy sterowniki do starej karty graficznej zostały odinstalowane? Bo od czasu wymiany karty graficznej komputer wolniej się włącza (a właściwie staje na minutkę w oknie o pięknej nazwie "trwa uruchamianie systemu") i zastanawiam się czy może to być spowodowane właśnie niepełnym usunięciem starych i niepotrzebnych już sterów.

konfiguracja komputera w sygnaturce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego pomiaru, jedynie wynika, że procesor jest trochę za ciepły.

Niewiadomo, jakie czujniki są przyporządkowane do "TMPIN" w HWM (te 90*, to mogą być jakieś głupoty). Chyba, że porównywałeś temperatury, jeszcze w innym programie lub w BIOSie (jeśli tego nie robiłeś - sprawdź).

W każdym razie, być może wyczyszczenie kompa, wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatury sprawdzałem jeszcze programem Real Temp (różnica niewielka, bo tylko 1 stopień)

A czyszczenie komputera nie dało wiele

985f59306a46cbccm.jpg

[Edit]

w BIOSie najwyższa temperatura w sekcji H/W Monitor (gdzie indziej temperatur nie znalazłem) jaką zaobserwowałem dla procka wynosiła 70*

[EDIT2]

wrzucam jeszcze sreeeny z SpeedFana i MSI Dual Core Center (po kilku minutach grania w DA II)

4e750c22e5f29cf6m.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że te wysokie temperatury, ze wszystkich programów dotyczą procka (trochę są dziwne i do końca w nie nie wierzę).

Skoro czyszczenie, nic nie dało - zanim zdecydujesz się na zmianę chłodzenia - proponowałbym wymianę pasty.

BTW, masz jakieś problemy z działaniem komputera (np. zwiechy, wyłączenia, obniżenie wydajności itp.)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer zwiechę zalicza tylko przy włączaniu (tak jak pisałem wyżej) i raz wyłączył się podczas grania wywalając bluescreena. innych problemów nie miałem

EDIT

Wymieniłem pastę i temperatury spadły w okolice 60 stopni. jak na razie mnie to zadowala, więc temat do zamknięcia.

Dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...