Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ponkolo

Rozwiązany: Tp-Link Tl-WR702N

Polecane posty

Witam. Bardzo zaciekawił mnie ten sprzęt, który został opisany w cdaction na stronie 106. Jestem chętny kupna takiego cacka ale mam parę pytań.

1. Działa poza Polską?

2. Jak to jest, podłączam kabel usb od telefonu (smartfonu) i mam od razu internet? Chodzi o to czy jak podłącze usb od telefonu do tego cacka będę miał wi-fi, internet?

3. Muszę podłączyć do komputera aby był internet, wi-fi?

Dziękuje wszystkim za pomoc :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Działa poza Polską?

Tak, powinien działać bez żadnego problemu.

2. Jak to jest, podłączam kabel usb od telefonu (smartfonu) i mam od razu internet? Chodzi o to czy jak podłącze usb od telefonu do tego cacka będę miał wi-fi, internet?

Smartphone'a nie podłączasz żadnym kablem. Dostarczasz internet do routera i dalej odbierasz go już WiFi,

3. Muszę podłączyć do komputera aby był internet, wi-fi?

Nie. Możesz np. podłączyć kabel RJ-45 do portu WAN, skonfigurować i mieć WiFi. Jeśli nie ma kabla to konfigurujesz router jako repeater i odbierasz WiFi z hotspota i router rozsyła go dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smartphone'a nie podłączasz żadnym kablem. Dostarczasz internet do routera i dalej odbierasz go już WiFi,

Sprecyzujesz pytanie bo nie za bardzo rozumiem. Mi chodzi o to aby mieć internet, wi-fi w telefonie (samsung galaxy mini). Nie rozumiem ogółem tego "Dostarczasz internet do routera" czyli muszę podłączyć do komputera? Chcę po prostu włączyć cacko i żebym mógł się podłączyć do wi-fi z telefonu. Jest taka możliwość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dostarczasz internet do routera"

Internet nie bierze się z kosmosu. Tak więc jeśli jesteś gdzieś w lokalu/hotelu gdzie jest WiFi (wtedy i tak nie jest potrzebny router no ale...) ustawiasz router jako repeater i telefonem łączysz się z routerem (przez WiFi). Jeśli jesteś w domu gdzie być może masz internet kablowy, wtedy wtykasz kabel zakończony końcówką RJ-45 do routera, konfigurujesz wszystko i możesz odbierać już internet WiFi w swoim telefonie.

Sprecyzujesz pytanie bo nie za bardzo rozumiem.

Nigdzie nie zadałem pytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...