Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suprax

Rozwiązany: Problem z kompem kumpla

Polecane posty

Siemka! Byłem dziś u kolegi, mieliśmy napisać prace na polski, ale jednocześnie trochę pograć. Lecz komp dość dziwnie się zachowywał, a pierwsze co wpadło mi do głowy to sprawdzenie temperatur. Ściągnęliśmy speedfana, temperatura GPU wynosiła 79 stopni, a procka też 79 stopni!!! Od razu wyłączyliśmy komputer, wyczyściliśmy odkurzaczem wnętrze kompa, odpalamy, temperatura stała CPU i GPU to około 71 stopni, tak więc trochę lepiej. No ale o co kaman? W speedfanie zauważyłem, że napięcie rdzenia wynosi 1,89V!!! Osłupiałem! Nie znam się dobrze na kręceniu procesorów, ale wiem, że 1,50v stoi na granicy bezpieczeństwa, a tu 1,89! Komp kiedyś był kręcony przez kuzyna kumpla, ale odkręcili go(podobno ;D). W sumie wszystko wydaje się jasne, ale objawy dało odczuć się dopiero teraz. Gra z 2002 roku się zacinała!!! Jakieś pomysły? Skład: modecom feel1 350w, jakichś AMD pewnie jednordzeniowy, MoBo Gigabyte (raczej pod AM2), dysk szajsung ata 250gb, 8500gt palit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yojo2, 1,89V !!! Niby da się zrozumieć, dla czego te temperatury, jeżeli takie napięcie. Dodam tylko, że ten kuzyn kolegi raczej nie zna się na komputerach, bo na FEEL`u podkręcił CPU do 4Ghz(xD ale deb), więc napięcie musiało być duże, a możliwe, że napięcia nie zmienił, tylko samo taktowanie (nie grzebałem w tym kompie za bardzo). No ale dobra, powiem mu aby sprawdził napięcie w CPU-Z. Jakby odpalił FurMarka to zgon ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...