Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nazgul125

Rozwiązany: Bluescreen podczas gry w BF 3

Polecane posty

Bardzo proszę o pomoc piszę na tym forum bo wierzę że tutaj znajdzie się ktoś kto zechce mi pomóc z moim problemem a jest on następujący. Mam nowego kompa. Przy grze w gry ze średnimi wymaganiami temperatura na wyświetlaczu dochodzi do 37,38 stopni i nic się nie dzieje,ale jak gram w Battlefielda 3 to temperatura na wyświetlaczu czasem dochodzi do 39 stopni, a czasem przekracza 40. I tutaj zaczyna się mój problem, otóż zdarza się dość często że wywala mnie z gry w BF-a ,czasem po prostu się zwiesza, a czasem ukazuje się bluescreen. Nie wiem jaka może być tego przyczyna więc proszę o w miarę szybką i konkretną pomoc.

Tutaj podobny przypadek:http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10158782

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj specyfikację swojego komputera, w tym markę, model i moc zasilacza. Podaj treść bluescreena.

Sprawdź temperatury podzespołów w grze i spoczynku (temperatura z obudowy nic nam nie mówi, bo nie wiadomo co mierzy). Do pomiaru możesz użyć programu HWmonitor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procesor:AMD Athlon II X4 631 2.6 GHz

pamięć: 4GB RAM

płyta główna: Gigabyte Technology

karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560

zasilacz:chieftec ctg 550 80p

Temperatury w spoczynku:

Procesor:16

Karta graficzna:30

Płyta główna:33,84,14

przy płycie podałem po kolei bo nie wiem ,która jest czego

Podczas gry podam później

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwiało to moich podejrzeń (wręcz przeciwnie). Co prawda, ta temperatura to może być "słynny" AUX i wtedy nie ma się czym przejmować. Jednak, ponieważ temperatury rdzeni są podawane niepoprawnie, (czasem, jak procesor mocno się przegrzewa, czujniki, czy programy - świrują), możliwe, iż moje przypuszczenie, było/jest, choć po części słuszne (dlatego po części, ponieważ nie do końca wierzę - w tym przypadku - HWM/sensorom).

Myślę, że powinieneś sprawdzić, ile stopni jest w BIOSie. Dodatkowo, możesz, jeszcze użyć programu SpeedFan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną kartę graficzną (wersja Ti) i również męczyły mnie bluescreeny, mimo, że komputer się nie przegrzewał, a wymagania spełnia z dużą nawiązką.

Trochę się namęczyłem aby problem rozwiązać i w końcu zadziałało...

Wystarczyło zmniejszyć taktowanie GPU o jakieś 50 Hz. W tym celu używam EVGA Precision.

Nie warto też instalować najnowszych sterowników - u mnie zaczęły rozjeżdżać się wszystkie tekstury. Posiadam wersje 295.73 i wszystko działa aż miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...