Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Thaarael

W7 małe pytanie...

Polecane posty

Oczywiście Winda by Windą nie była, jakby się coś nie posypało po jakimś czasie; mi się zdarzyło to dzisiaj, dwa razy mi Blue Screen wyskoczył przez problemy ze sterownikiem grafiki. Naprawiłem to (chyba), instalując nowe, ale mam pewne wątpliwości, czy ten bajzel na kółkach jest w 100% sprawny. Komp nowy, ma pół roku, ale mniejsza o to. Pytanie mam następujące: czy w W7 Home Edition 64-bit jest jakieś narzędzie diagnostyczne poza Centrum Akcji w Panelu Sterowania, które nie jest w stanie znaleźć niczego póki system nie zacznie się sypać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem stare Panelem Sterowania i zresetowałem (w zasadzie komp wymusił reset, redukując mi rozdzielczość do 800x600 i odmawiając ukazania się pulpitu po jej zmianie), dopiero potem instalowałem nowe (za drugim razem, za pierwszym znowu Blue Screen wyskoczył). Dla pewności przeczyszczę to jeszcze CCleanerem, ale chodziło mi bardziej o jakieś narzędzie diagnostyczne, na wypadek jakby Windzie znowu się jakieś świństwa zachciało robić... Jakiś niestandardowy, darmowy, sprawdzony program.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze dziennik zdarzeń (interpretacja wymaga odrobinkę wiedzy ale niesie dość dużo informacji) i podstawowy monitoring SMART (pogorszenie parametrów skutkuje pojawieniem się komunikatu o problemach z dyskiem), który nie zawsze działa (nie wiem czy zależy to od dysku, płyty, kontrolera czy może trybu pracy dysku ale prawdopodobnie od tego ostatniego - działa w trybie IDE, na AHCI niekoniecznie), więc można sobie go darować (to znaczy, jak już komunikat łaskawie się pojawi to znaczy że na pewno jest problem z dyskiem, tyle że zamiast na niego czekać lepiej użyć innego programu np: CrystalDiskInfo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...