Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiu85

Artefakty plus zawieszenie się komputera

Polecane posty

Witam mam następujący problem, podczas gry po pewnym czasie ekran się zawiesza i wyskakują na nim artefakty, do tego dochodzi dziwny dźwięk. Pomaga tylko hard restart. Problem ten pojawił się wczoraj i jak na razie tylko podczas gry w League of Legends, która specjalnie nie obciąża peceta. Zdjęcie ekranu poniżej.

crashqg.jpg

Komputer jest całkiem nowy, był kupiony jakieś 3 tygodnie temu.

Procesor: Intel CORE I5 2500K 3.3GHz

Płyta główna: ASRock P67 PRO3

Karta graficzna: Gigabyte GTX560 Ti 1GB

Dysk twardy: Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM

Pamięć: Corsair XMS3 8GB, 1600MHz DDR3

Zasilacz: Thermaltake SP-550MPCBEU

Czy oddawać kartę graficzną do reklamacji czy problem leży gdzieś indziej. Parę dni temu zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed instalacją nowych sterowników problem występował? Może być wina karty, jak i jej oprogramowania. Odinstaluj obecne sterowniki, wyczyść pozostałości po nich i zainstaluj starsze. Przy okazji - czy przed instalacją nowych wyczyściłes kompa ze starych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed instalacją sterowników problem nie występował, aczkolwiek problem ten nie wystąpił od razu po zainstalowaniu nowych sterowników, tylko jakieś 3 dni później. Spróbuję zainstalować starą wersję sterowników, zobaczymy czy pomoże. Jeśli chodzi o stare sterowniki, to tak usunąłem je przed instalacją nowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem znowu się pojawił. Po zainstalowaniu starszych sterowników wszystko było ok przez dobry tydzień, niestety dzisiaj znowu komputer się zawiesił. Co ciekawe tym razem ekran po prostu zamarł, nie było żadnych artefaktów tylko ten metaliczny nieprzyjemny dźwięk. Co gorsza wciśnięcie przycisku reset nic nie dawało, musiałem przytrzymać przycisk power przez 5 sekund żeby wyłączyć komputer. Problemem chyba jest karta chociaż już sam nie wiem, może płyta główna? Ca mam robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...