Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

damen1

RS232 - Pytanie

Polecane posty

Siemka. Mam zamiar kupić interfejs diagnostyczny (kabelek podłączany do samochodu i laptopa/komputera ;p ). Kabel ten jednak po stronie podłączanej do komputera ma wejście RS232 (w kształcie trapeza). Jednak nie mam tego wejścia w komputerze. Czego użyć aby podłączyć ten interfejs do komputera? Mam Windows 7 x64 oraz chodzi o to aby normalnie działało to z programem komputerowym.

Jeśli to zgodne z regulaminem , prosiłbym do odpowiedzi link z allegro. Jeśli nie to proszę o wskazówki ;)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to komputer stacjonarny, to można dostać kontroler na PCI, kosztuje w granicach 40zł i to będzie najlepsze rozwiązanie. Windows 7 (zwłaszcza 64 bitowy) nie jest dobrą platformą - nie wiem jakiego programu będziesz używał do diagnostyki (nie znam się bliżej na tych programach) ale użycie portu COM (RS232) sugeruje niskopoziomową pracę, więc może być różnie - tutaj zalecany jest XP (no, chyba że sam program będzie dedykowany również pod 7 x64 - wtedy nie ma obaw, najlepiej dowiedzieć się więc na jakich platformach softwareowych pracuje program). Co do laptopa - można by kupić kontroler RS232 na PCMCIA (starsze laptopy) - na Express Card (nowsze) nie widziałem. Co do softu - sytuacja taka sama jak stacjonarny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...