Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Skubiasz

Przegrzewająca sie karta graficzna? chyba?

Polecane posty

Niedawno kupiłem nowy komputer:

AMD Phenom II Cquad-Core X4 960T AM3 BOX

OCZ StealthXtream 2 500W

Corsair DDR3 4GB 1600 MHz Vengeance CL9

Asrock 970 Extreme3

obudowa SilentumPC Brutus 410 Pure Black BT-410

Niestety, nie mogłem pozwolić sobie na nową karte graficzną toteż wpakowałem w niego starego Asusa 4850 512mb ram (taka różowa z amazonką na chłodzeniu).

Na większości gier, mogę pograć od godziny do dwóch a potem wszystko gaśnie. Problem pojawił się nawet przy Team Fortresie w którego mogłem ciosać całymi nocami na poprzednim sprzęcie. Jak zaglądałem do środka, procesor jest chłodny chipset płyty względnie ok, ale grafika po prostu parzy w ręce.

Nie wiem za bardzo co robić. Czy inwestować w dodatkowe chłodzenie czy może kupić jakąkolwiek kartę za góra 250 która będzie conajmniej troche lepsza od tego co mam.

I czy problemem może być zamocowanie karty w slocie dalszym od procesora, tym bliżej dna obudowy i zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiatraczek na karcie graficznej się kręci, czy może już zdechł? Bo taka temperatura wyraźnie wskazuje, że coś jest nie tak z chłodzeniem. Sprawdź czy wiatraczek się kręci, gdy komputer jest włączony. Jeżeli się kręci, to zdejmij obudowę, lub jej bok (nie wiem jaką masz budę) i zobacz jak się zmieniły temperatury. Jeżeli dość znacznie temperatura spadła to zapewne nie masz "przewiewnej" obudowy i będziesz musiał zainwestować w dodatkowe wiatraczki.

EDIT : Masz SilentumPC Brutus. Toś se budę wybrał. Jej jakość to pierwszy lepszy Codegen, lub Tracer, a blacha to raczej pochodzi z puszek po sardynkach. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TitoBandito nie zgodze się z Tobą co do przewiewności Brutus'a 410. Jest to tania i dobra obudowa, dla tych co nie wymagąją od obudowy ładnego wyglądu.

@Skubiasz wyjmij kartę i wyczyść ją ostrożnie z kurzu jeśli na jej chłodzeniu nagromadził się. Jeśli to nie pomoże, pomyślimy dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary robione za każdym razem ze zdjętą kapą obudowy. Niestety w akademiku mamy pod biurkami boxy na pecety i zbyt przewiewnie to tam nie jest, zwłaszcza że w pokoju stoją dwie stacjonarki, lodówka i kuchenka (tyle że to nie powinno mieć znaczenia bo współlokator nie ma takich problemów).

Wrzucam pomiary z drugiego programu:

http://desmond.imageshack.us/Himg692/scale...&res=medium

Wiatraczek na karcie normalnie działa:

http://desmond.imageshack.us/Himg850/scale...&res=medium

I zdjęcie wnętrza (w czerwonych miejscach mam wiatraczki, w zielonych moge mieć):

http://desmond.imageshack.us/Himg684/scale...&res=medium

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT : Masz SilentumPC Brutus. Toś se budę wybrał. Jej jakość to pierwszy lepszy Codegen, lub Tracer, a blacha to raczej pochodzi z puszek po sardynkach. :dry:
Nie przesadzajmy, w swojej cenie jest OK. Oczywiście po przyzwyczajeniu do CM692, sam bym z niej nie był zadowolony ... co nie znaczy, że teraz do każdego zestawu trzeba dawać przynajmniej CM692 ;) Jest to po prostu tania i przyzwoita obudowa, jeśli ktoś nie jest entuzjastą to wystarczy z nawiązką.

@goldeneye456: ale on nic o przewiewności Brutusa nie wspominał ;)

@Skubiasz: sprawdziłbym, czy chłodzenie na karcie się nie "majta" na boki. Tak wysoka temperatura raczej świadczy o tym, że jest ono niedokładnie zamocowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta i wiatraczek są na swoim miejscu.

Przeczesując komputer w poszukiwaniu wskazówki zauważyłem że sterownik do karty jest na winde x64 a moja to x84/x32. Spróbuje je wywalić, przeczyścić rejestr i wrzucić nowego catalysta.

Może to coś da, jak nie to prosiłbym o jakieś wskazówki z niegrzejącą sie kartą o tych samych/lepszych parametrach w granicach 200-250 złotych. Sklepy, allegro, bez różnicy.

I najlepiej żeby pasowała do reszty podzespołów (cokolwiek by to miało znaczyć, ale większość osób o to pyta/prosi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...