Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jasiekz1

Rozwiązany: Bios nie widzi dysku

Polecane posty

Witam, kupiłem ostatnio nowego kompa oraz używany dysk seagate jeszcze na rocznej gwarancji (500gb 7200 32mb), ale wczoraj dysk podczas składania kompa upadł mi i bios go nie widzi. Pytanie czy jest to faktycznie wina upadku czy może jednak wina leży po stronie biosu, wiem że taki upadek to możliwa "śmierć" dysku ale chciałbym się upewnić czy jednak może to coś w biosie. Dodam że płyta główna to asRock p67 pro3 B3 z nowym biosem.

A jeśli to wina upadku to czy seagate uzna mi gwarancję tego dysku??

i druga sprawa mniej ważna, a mianowicie mam obudowę regnum L50 i na przednmim panelu są dwa porty USB 3.0 które należy podłączyć do płyty za pomocą wejścia 19 pin z tym że nie znalazłem takiego wejścia na wspomnianej płycie i czy wogóle ta płyta ma takie wejście?

a jak nie to jak można inaczej to podłączyć (jakaś przejściówka??)

z góry dzięki za pomoc i proszę o wyrozumiałość, gdyż nie jestem orłem w tych sprawach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1). Raczej już jest po dysku skoro nawet bios płyty głównej go nie widzi, ale możesz spróbować podłączyć go pod SATA3, lub SATA2 i może wtedy coś się poprawi, ale nie licz na to. Co do gwarancji dysków "Sigejt" to niestety nie wiem. Ale na stronie głównej producenta powinno coś o tym pisać.

2). ASRock P67 Pro3 i SE nie mają na laminacie płyty głównej pinów do podpięcia panelu USB 3.0. Piny dla panelu ma dopiero wersja Extreme i Pro. Jeżeli nie chcesz nurkować pod biurko aby np. używać Pena na USB 3.0 to możesz albo kupić przedłużacz USB 3.0 - coś takiego : LINK, lub HUB USB 3.0 - coś takiego : LINK

:smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź,

dzisiaj też podłączałem dysk i dalej nic więc chyba jest na 100% walnięty,

na stronie seagate jest napisane że niby nie przyjmują dysków uszkodzonych w ten sposób ale spróbować zawsze warto.

co do przedniego panelu to trochę się sfrajerowałem, sądziłem że ta płyta skoro obsługuje usb 3.0. to przedni panel spokojnie podepnę pod nią ale skoro nie to trudno może jakąś przedłużkę kupię.

temat do zamknięcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...