Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Binary Domain

Polecane posty

O wersji PC wiadomo na chwilę obecną tylko tyle, że będzie w kwietniu, więc nie dziwi mnie brak zainteresowania. Dodatkowo nowe IP, które nie są grami indie i w dodatku są z Japonii są wśród PC community niezauważane (nie jestem pewien czy celowo). Sam dostałem parę dni temu tanią używkę na PS3 i zacząłem grać dopiero dzisiaj. Bardzo porządne strzelanie, wszystkie ruchy wykonywane są niezwykle płynnie, więc wczuć się można bardzo skutecznie. Kilka fajnych bajerów. System zaufania towarzyszy, komendy głosowe (podpiąłem specjalnie headset, świetna sprawa). Wielkie bossy, sporo spluw, system ulepszeń ekwipunku lepszy niż w niejednym cRPG, to samy tyczy się się pomysłowo zaprojektowanych skilli.

Osobom, które nie mają konsoli i trochę zatęskniły za porządnymi TPS (w sumie oprócz Lost Planet 2 nie przypominam sobie w ciągu ostatnich 2-3 lat nic godnego uwagi) powinny się tytułem zainteresować. Na konsolach było demo przedstawiające 2 misje, jestem przekonany, że na PC bliżej premiery też się pojawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy, co wersja PC na zaoferuję oprócz dodatków, jakie można otrzymać do multi zamówiając grę w preorderze Steam. Mam nadzieję, że przed premierą doczekamy się wersji demonstracyjnej. Porządnych gier na Piecu nigdy nie za wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O grze w ogóle wcześniej nie słyszałem dopóki nie przeczytałem recenzji w ostatnim CD-Action i stwierdziłem, że wygląda całkiem ciekawie :D Co prawda wizualnie screeny jakoś mnie nie powaliły, fabuła też nie była wychwalana, ale za to przeciwnicy i walki z nimi nawet wydają się ciekawe - może w wolnym czasie (z którym ostatnio mam kłopoty ;p) spróbuję obadać na własnej skórze z czym ten TPS się je ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zapowiedź pecetowej wersji PC mocno mnie zaskoczyła. Ale jestem gry ciekaw, ponieważ to shooter TPP z Japonii, a na komputerach mało jest właśnie tytułów tego typu. Mam nadzieję, że nie będzie się w to grało o wiele gorzej niż w Gears Of War.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie będzie się w to grało o wiele gorzej niż w Gears Of War.

Moim zdaniem gra reprezentuje najwyższą klasę wśród TPS. W multi bawię się świetnie, choć gdyby nie spore zainteresowanie trybami sieciowymi wśród Japończyków to pewnie świeciłoby pustkami. Single też się dzielnie broni. Scenarzyści faktycznie nie wykorzystali potencjału tego tematu (choć gdzieś od końcówki piątego rozdziału historia nabiera rumieńców) i mieli problem z utrzymaniem powagi (przykład? między wymianami ognia jeden z moich towarzyszy postanowił odwiedzić ubikację i zaczął wydawać z siebie przerażające dźwięki). Mam jednak wrażenie, że w czasach, w których scenariusz takiej gry jak ME3 jest uważany za arcydzieło, Binary Domain wypada bardzo solidnie. BD ma też coś co niezwykle rzadko się w TPS zdarza, a potrafią zrobić to tylko i wyłącznie Japończycy (wcześniej Lost Planet 2, potem Vanquish). Są to niezwykłe walki z bossami, które designem i rozmachem biją to co serwuje zachód (lol brumak).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak wrażenie, że w czasach, w których scenariusz takiej gry jak ME3 jest uważany za arcydzieło, Binary Domain wypada bardzo solidnie.

Wcześniej jakoś nie interesowałem się Binary Domain, do czasu aż zobaczyłem filmik, na którym ktoś porównywał jedną scenkę fabularną z Mass Effecta 3 i BD (konkretnie chodziło o porównanie motywu "wykorzystywania" dzieci do opowiadania historii). W Binary Domain ten moment jak dla mnie był dużo bardziej emocjonalny i lepiej wprowadzający w świat gry niż zagrywka zastosowana przez Bioware.

Od tamtego czasu zacząłem się martwić tym, że BD wychodzi tylko na konsole, więc tym bardziej ucieszył mnie news o wersji PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że gra wyszła na PC. Zdecydowanie bardziej wolę grać w TPP na PC, niż na konsoli. Gra ma mało elementów RPG w porównaniu do Mass Effecta. Jedyne co możemy ulepszyć to broń. Można jeszcze ulepszać zdrowie, uniki i obronę bohaterów korzystając z takich śmiesznych kulek (później postaram się zapodać screena).

Boli mnie też, że nie możemy sobie wybrać podstawowej broni naszego bohatera. Mamy tylko karabin szturmowy i pistolet. Możemy oczywiście też zabrać broń, która wypada z przeciwników albo leży sobie na ziemii, ale możemy mieć tylko jedną sztukę i nie można jej ulepszać.

Kolejnym elementem, który według mnie źle wypadł to komendy głosowe, którymi tak szczyciła się sega wydając tą grę. Po angielsku nawijam całkiem dobrze (w końcu CAE mam już za sobą) i miałem wiele okazji rozmawiać z obcokrajowcami i rozumieli mnie całkiem dobrze. Gra niestety mojego "Roger!" ani żadnego innego hasła nie zrozumiała. Możliwe jednak, że to przez mikrofon. W każdym razie nie trzeba z tego korzystać. Zawsze można wydawać komendy/rozmawiać trzymając klawisz TAB i wciskając odpowiedni klawisz.

W sumie to bardziej porównywałbym tą grę do serii Uncharted - bardzo dużo akcji, ciekawa fabuła, dobrze wyreżyserowane przerywniki filmowe. Dodatkowym atutem może być fakt, że cała akcja (tak mi się przynajmniej wydaje po 3 godzinach gry) dzieje się w Japonii. Tam trzeba będzie zinfiltrować siedzibę największej korporacji zajmującej się produkcją robotów. Trzeba będzie się tam jednak przedrzeć z drugiego końca miasta, co wcale nie będzie takie proste mając na karku policję i całą armię różnej maści robotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ukończyłem ten świetny i niedoceniony tytuł. Świetni bohaterowie, z którymi idzie się zżyć, jak w dobrym rpgu. Bardzo dobre cut scenki, prowadzące historię do przodu. Walki z bossami oraz z robotami to również kawał dobrego gameplay'u. Odlatujące kawałki metalu są naprawdę efektowne.

Na plus należy zaliczyć również fabułę, która ma parę zwrotów akcji do tego jest świetnie prowadzona.

Gra naprawdę z tych niedocenionych (Alpha Protocol, Vampire: Bloodlines, Spec Ops: The Line)

Polecam, tak jak i inny tytuł w podobnych klimatach. Remember Me.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...