Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtekwlodyka28

Komputer nie "wykrywa" słuchawek

Polecane posty

Witajcie,

Posiadam słuchwki Tracer Reto i gdy podpinam je do komputera (standardowo Mini-Jack) to komputer po prostu mi ich nie wykrywa, ale słuchawki reagują bardzo krótkim pyknięciem.

Specyfikacja komputera (stara to maszyna:D)

-1,258 MB Ramu

-Celeron D 2,26 Ghz

-GeForce 5200 FX

System to Windows XP

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekwlodyka28:

W jakim sensie nie wykrywa? Nie słychać w nich dźwięku?

Jak masz ustawione głośniki w Panelu Sterowania (Dźwięki i urządzenia Audio->Ustawienia głośników->Zaawansowane)? Wpiąłeś słuchawki w dobre wejście? Jaką masz kartę dźwiękową?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych słuchawkach(dousznych od Nokii) też niestety nic nie słychać.

A czy komputer wykrywa te słuchawki Nokii? Jeśli komp nie "widzi" żadnych podłączanych sprzętów, to może być oznaka uszkodzonego gniazda mini-jack.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu są trzy wejścia (zielone różowe i jakieś takie fioletowe) z przodu nie ma nic. Może to być problem z kartą dźwiękowa gdyż przy starcie systemu wyskakuje właśnie coś o karcie (zaraz system przeładuje to napiszę) To może być coś z tym no chyba że mini jack zepsuty ale wątpię. Na dodatek próbowałem z innymi słuchawkami i to samo :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak długo nie pisałem( neta nie miałem a już nie chciałem pisać bez zdjęcia:D) No ale jestem i dalej mam problem. Moja karta dźwiękowa to Realtek AC'97 ( ostatnio też instalowałem do niej sterowniki - nic nie pomogło:/) Tutaj masz zdjęcie kompa od tyłu:

p1110831.jpg

Wcześniej nie wiedziałem, że złącza są niebieski, zielony i różowy, dopiero te zdjęcia mnie uświadomiły więc przepraszam za pomyłkę( dopiero teraz widziałem je przy tak dobrym świetle)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różowe to złącze mikrofonu, w zielone wpina się normalne głośniki, niebieskie to wejście liniowe.

Jedyna możliwość by działały, to wpięcie ich w miejsce głośników.

przy starcie systemu wyskakuje właśnie coś o karcie

Mógłbyś napisać, co wyskakuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakiwało, do momentu ąż nie zainstalowałem sterowników. Był to komunikat o tym że karta dźwiękowa nie działa poprawnie ale gdy zainstalowałem stery więcej mi to już nie wyskoczyło. Zielone złącz na 100 % działa ponieważ gdy wkładam mini-jack to słychać delikatne pyknięcie (pisałem o tm już wcześniej) Niedługo będę formatować komputer i mam nadzieję że to pomoże... W przeciwnym razie zaopatrzę się w głośniki USB z Mini-jack.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...