Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qqqq1

Rozwiązany: Błąd dotyczący dysku podczas grania w Bad company 2

Polecane posty

Witam, kupiłem nowy komputer i od jakiegoś czasu podczas gry w batelfilde bad company 2 wyskakuje mi błąd http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/67509c7ae6a48960.html

błąd wyskoczył raz później był dłuższy spokój a dziś ten błąd wyskoczył 2 razy.

Spotkałem się z nim tylko w grze batelfilde bad company 2.

Wiecie może jak to naprawić ?

Dysk twardy to WD CAVIAR BLUE 500 GB WD5000AAKX 16MB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMART możesz sprawdzić za pomocą np. programu HD Tune, zakładka Health i robisz screena i wrzucasz nam tutaj. Przegrzewaniem się? Możliwe, ściągnij jakiś program który pokazuje temperatury, uruchom go, pograj w jakąś inną gre i napisz temperatury.

btw. podpięty jest temat w dziale Sprzęt, link: http://forum.cdaction.pl/Podstawowa-diagno...ART-t93663.html Tutaj masz bardziej napisane co to SMART i ogólnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki najnowsze mam.

Na jakimś innym forum wyczytałem że to wina programu EasyTune6 po odinstalowaniu go jak na razie wszystko działa ok.

A jeszcze 1 pytanie jaka maksymalna temperatura karty graficznej i procesora mieści się w normie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka, która nie powoduje np. bluescreenów, hehe.

Ogólnie - po prostu jeżeli nic złego się nie dzieje, to temperatury są w normie (u Ciebie - są).

Kartą graficzną nie masz co się przejmować, gdyż jeszcze daleko do temperatury, która mogła by być niepokojąca (ok. 90 stopni).

Natomiast, monitoruj procesor, jeżeli będzie blisko (lub ponad) 80 (na rdzeniach), to już trochę za dużo (choć prockowi nic się nie stanie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel podaje maks. temperaturę dla i5-2400 72,6C (na rdzeniach może być z 5-10C więcej). Natomiast jeśli chodzi o kartę to nie znam oficjalnych danych, ale przyjęło się mówić że granicą jest ok. 105C (i taką temperaturę podaje nVidia dla swoich kart). Niemniej HD6850 to chłodna karta i nawet podchodzenie pod 90C by sugerowało że coś jest z nią nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystkim dziękuje wszystkim za pomoc odinstalowanie programu EasyTune6 pomogło i błąd już nie wyskakuje, chociaż zastanawiam się czy to nie ten program specjalnie wywoływał błąd ponieważ temperatury były zbyt wysokie.

A i dzisiaj temperatura procesora doszła do 78 stopni będę musiał chyba zainwestować w dodatkowy wentylator.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...