Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Abduul

Podpiecie zlaczy diod do plyty glownej

Polecane posty

Gość Abduul91

Hmm, moglbys mi podac stroke, na ktorej bym to znalazl ?? Instrukcjii nie mam niestetyy ;////

Komputer mi jest potrzebny i prosil bym o jak najszybsszaa odp.. Dodam zee te wpinki saa rozaaczone ;// utrudnioone to jest przez to..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Abduul91

To jak, podacie ??

Kolejnaa sprawa too kontrolery RAID I ETHERNT. Sterowniki nie zainstalowane, zolte pytajniki przyy nich. Co i jak zrobic, byy nromal byl ? Komp chodzii jak w smole ;//

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tąd: http://pl.msi.com/product/mb/K8T-Neo-FSR--...ml#/?div=Manual ściągasz English 1.1 - tam powinno być opisane wszystko ze zdjęciem (jak nie będziesz wiedział które kable obudowy są do czego to daj dokładne ich zdjęcie z opisem na wtyczkach).

Z tąd: http://pl.msi.com/product/mb/K8T-Neo-FSR--...p;os=Vista%2032 pobierasz brakujące steroniki i instalujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Znajdź na płycie głównej bolczyki oznaczone JFP1 - są numerowane następująco:

[1 - 2]

[3 - 4]

[5 - 6]

[7 - 8]

[9-10]

2. HDD LED podłączasz do 1 i 3. Jest to dioda dysku twardego. Gdyby potem nie świeciła zamień 1 i 3 miejscami (diody działają tylko gdy prąd płynie w jedną stronę, odwrotnie podłączone nie będą świecić).

3. POWER LED podłączasz do 2 i 4. Jest to dioda zasilania. Jak nie będzie pot włączeniu świecić to zamień miejsca kabelki analogicznie jak dla HDD LED.

4. SLEEP SW - jeśli masz na obudowie przycisk Sleep (uśpienia) to są to jego kabelki, jeśli nie - są to kabelki przycisku Power. Podłączasz je do 6 i 8.

5. RESET SW - przycisk Reset - podłączsz do 7 i 9.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Abduul91

Dzieekii wielkie <helmud7543>

Zainstalowalem kontrolery Ethernet, ale RAID nie moge, boo ii do Floopy pobralem i RAID_Win64Xp, ale nie chce go znalesc kreator. Jak inaczej mam go zainstalwoac ??

Moderatorze, too jest moj juz staly nick.. Sorry za pomylke z 1. Nie banuj zadnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abduul

1). W biosie włączasz tryb RAID dla SATA (zakładam, że masz dyski na SATA). Zapisujesz ustawienia i reset komputera.

2). Po ponownym włączeniu komputera pojawi się okienko, w którym musisz wcisnąć odpowiednie klawisze, żeby wejść do sekcji RAID (u mnie CTRL+I). Wchodzisz do niej.

3). Ustawiasz jakie dyski chcesz spiąć w RAID i w jaki, nadajesz mu nazwę i nic więcej nie zmieniasz jeżeli nie masz o tym pojęcia. Zapisujesz ustawienia i wychodzisz.

4). Po resecie kompa w biosie ustawiasz botowanie z CD - będzie to wyglądało tak : RAID 0 : Hlxxxxx.

5). Wkładasz płytkę z Windowsem i wybierasz instalację. Instalator się załaduje, ale nie znajdzie dysku/ów. Wkładasz dyskietkę ze sterownikami do komputera (czy na czym masz nagrane sterowniki), na ekranie instalatora masz opcję "Załaduj sterowniki" - klikasz w to. Wskazujesz miejsce w którym są sterowniki. Np. A : sexmaszyna. Klikasz w to, wchodzi w ten folder i wybierasz miejsce gdzie jest sterownik. Klikasz na zainstaluj. Windows sobie zainstaluje odpowiedni sterownik i w instalatorze będzie widoczny RAID jako jeden dysk. Wybierasz go i instalujesz Windowsa. Po zainstalowaniu Windowsa instalujesz wszystkie stery do mobasa i programik do zarządzania dyskami (będziesz miał na swojej płytce, albo zassaj ze strony producenta mobasa) - u mnie ""Intel Rapid Storage.

6). Możesz w biosie przestawić tryb botowania na nr1 : Windows Boot Manager.

Ps. Jeżeli chcesz aby tylko dwa twoje dyski z trzech pracowały w RAID, a trzeci robił za magazynowy, to w konfiguratorze RAID zepnij tylko dwa dyski - wtedy trzeci pozostanie poza macierzą (to się pisze z om na końcu, czy jak? :laugh:), lub stworzy oddzielną macierz.

Ps2. Tutaj masz opisane jakie "tryby" RAID możesz utworzyć dla swoich dysków :

http://pl.wikipedia.org/wiki/RAID

:wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...