Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mmach1988

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z internetem

Polecane posty

Witam,

Kilka miesięcy temu zamieniłem prędkość internetu w UPC z 50mb/s na 100mb/s a co za tym idzie zamienili mi modem na Thomson TWG870UG. Od tego momentu zaczęły się moje problemy. Przesył miał bardzo duże wahania, radio Open FM przestaje działać na ok. 1 minutę kilka razy na godzinę a co najważniejsze nie mogę postawić serwera w takie gry jak Race 07 czy rFactor tzn. mogę, ale nikt nie może na niego wejść. W Race 07 pokazuje tylko, że ping wynosi 5000 i oczywiście nie można do niego dołączyć. Co ciekawe, jak sam dołączę do czyjejś sesji to mogę spokojnie grać i nie ma żadnych problemów. Oczywiście zgłaszałem problem w UPC, pozmieniali coś w ustawieniach modemu m.in. wyłączyli firewalla, ale nic to nie zmieniło. Ostatecznie stanęło na tym, że mają jakąś awarię i jak naprawią to będzie OK. Wczoraj jednak dostałem od nich telefon, że muszą wymienić światłowód, ale nie wiadomo kiedy to zrobią a teraz proponują mi przejście na 60mb/s i będzie wszystko dobrze. Zgodziłem się i od dziś mam sześćdziesiątkę. O ile przesył się ustabilizował tak na moje serwery dalej nikt nie może wejść. Podejrzewam, że jest to wina modemu, który coś blokuje, ale nie jestem specem w tej dziedzinie. Proszę, doradźcie mi czego to może być wina i co dalej robić.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momenci nikt nie może połączyć się z twoim komputerem, ponieważ jesteś za NATem swojego routera. DMZ sprawi iż twój komputer będzie widoczy w sieci i każdy będzie mógł się z tobą połączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że powinieneś dać na końcu 104 (tylko jeśli masz DHCP to wartość jest zmienna gdy działa więcej komputerów w sieci, dlatego proponuje albo zrobić rezerwację dla adresu MAC twojego komputera, albo sprawdzić przed ustawieniem DMZ czy adres IP [wewnętrzny] się nie zmienił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...