Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiu85

i5 2500k turbo boost włączony podczas idle

Polecane posty

Witam, wczoraj stałem się posiadaczem skrzynki z procesorem i5 2500k, na cd z płyty głównej (ASRock P67 PRO3) był dołączony program ASRock eXtreme Tuner, który zainstalowałem w celu monitorowania temperatury i napięć. Moją uwagę zwrócił zmieniający się mnożnik procesora a tym samym taktowanie. W czasie idle pokazywał 16, pod obciążeniem od 34-37. Zaniepokoiłem się tymi skokami, a że nie miałem pojęcia jeszcze o turbo booscie w tym procesorze, ustawiłem w biosie manualnie mnożnik na 33. Potem zacząłem czytać i dowiedziałem, że podczas spoczynku procesor ustawia się na 1,6 Ghz, a podczas obciążenia włącza się turbo boost i procesor osiąga te 3,7 Ghz. Postanowiłem ustawić mnożnik w biosie z powrotem na auto i teraz dochodzimy do mojego problemu, od tego momentu cały czas w wyżej wymienionym programie mnożnik jest pomiędzy 34 a 37, a zazwyczaj na 37 czyli na pełnym turbo boście. Żadnego obciążenia, uruchamiam komputer, włączam ASRock eXtreme Tuner i widzę, że procesor pracuję na 3,7 Ghz. Próbowałem przywrócić ustawienia domyślne biosu, nic nie pomogło. Żeby uprzedzić wasze pytanie w tym programie nic nie zmieniałem, po prostu obserwowałem mnożnik. Co zrobić, żeby przywrócić dawne działanie procesora? Przecież nie może być tak, że praktycznie bez obciążenia procesor pracuje na 3,7 Ghz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...