Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SirNick

Rozwiązany: Monitor włącza się z coraz większym opóźnieniem

Polecane posty

Witam problem jak w temacie od ponad miesiąca mam problem z 4 letnim samsungiem 19 calowym. Zauważyłem że po włączeniu sprzętu monitor potrzebował trochę czasu na uruchomienie się. Dioda sobie migała sama matryca co jakiś czas pykała z czarnego do lekko szarego (ledwie zauważalna zmiana koloru) komp wstawał normalnie przechodził diagnostykę w biosie. Najpierw to była minuta dłużej potem coraz więcej i więcej wczoraj potrzebował ponad półgodziny. Niestety nie mam jak sprawdzić czy to monitor czy grafika. Wyciągnąłem karte grafiki i podpiąłem pod tę która jest na płycie. Niby wystartował tylko nie wiem czy nie miało to związku z tym, że wkońcu się "nagrzał". Potem zrobiłem test i wyłączyłem monitor na jakiś czas.

Ponowne próba uruchomienia monitora trwała pare minut.

Mój sprzęt to leciwy

Intel E 2160 z 2 gb ramu

płyta główna gigabyte ga-g31m-es2l

500 gb dysk twardy

do tego radeon 4650

zacilacz modecom feel 400

Nie obstawiam zasilacza ani karty graficznej bo sam komp działa stabilnie. O dziwo nawet część nowych gier działa całkiem dobrze ( czego osobiście się po tym trupie nie spodziewałem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego oczekujesz, ja sądzę, że najprawdopodobniej monitor się psuje.

Zatem, Ameryki nie odkryłem. :)

Fakt nie odkryłeś Ameryki ... poprostu na forum przewija się sporo osób nie każdy nie wstydzi się swoich problemów ze sprzętem ;) Może ktoś miał podobnie. Najprościej byłoby oddać cały sprzęt do pierwszego z brzegu punktu napraw komputerów... ale nie mam aż takiego zaufania do ludzi.

Pewnie zaniosę sam monitor do jakiegoś elektryka już gdzieś wyczytałem że mógł się sypnąć zasilacz w monitorze. Może to to. Czasami mam wrażenie że ten monitor zachowuje się jak tv unitry, który jeszcze dziecięciem będąc posiadałem. Wtedy też trzeba było poczekać na obraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, że w wypadku zepsucia się monitora, raczej, mało kto, sam go naprawia, tak więc stąd moje sformułowanie "nie wiem czego oczekujesz".

BTW, jeśli to usterka, którą mam na myśli, naprawa monitora nie powinna dużo kosztować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję że jestes posiadaczem modelu Syncmaster NW940. Miałem ten sam przypadek. Problemem była sekcja zasilania. Wystarczyło ją wymienić.

Skąd wiedziałeś:)??? Właśnie byłem szcześliwym posiadaczem tego monitora. Szkoda, że w gugla nie wpisałem odrazu o jaki model mi chodzi. Od razu bym wiedział co się dzieje.... no nic było mineło. Monitor idzie na złom a ja dzisiaj kupuję coś nowego.

Temat do zamknięcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...