Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mikerpl

Jaki router do internetu z Multimedi

Polecane posty

Witam! Mam do was następujące pytanie:

Jaki kupić router do internetu z Multimedia-Brzesko?Do tej pory dzieliłem internet za pomocą routera który miałem od nich za 1zł/ms , ale teraz skończyła mi się na niego umowa i jakbym chciał ją przedłużyć to muszę płacić 8zł/ms . Postanowiłem więc że czas się przenieść na własne urządzenie. Jaki router kupić , czy wystarczy jakiś zwyczajny czy musi mieć jakieś dodatkowe funkcje.Łącze dziele na 2 komputery + czasami telefon.Z góry dziękuje za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zmienić modem Multimedii czy chcesz podłączyć router do modemu? Zasadnicza różnica. Na modemie siedzi TV, telefon + internet (który przesyłany jest kablem koncentrycznym, więc w takim wypadku kupno routera nie ma sensu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem zwyczajny router wpinany do gniazdka telefonicznego . Teraz dostane modem(gdy zrezygnuje z routera) do którego podepnę nowy router kupiony przeze mnie . Dlaczego nie miałoby to sensu? Przecież modemem nie rozdzielę łącza na dwa komputery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądał (tj. producent, model, ew.screen) ten "router" do gniazdka telefonicznego, bo wydaje mi się, że mylisz pojęcia.

Teraz dostane modem(gdy zrezygnuje z routera) do którego podepnę nowy router kupiony przeze mnie.

No i o to pytałem.

Przecież modemem nie rozdzielę łącza na dwa komputery.

Routerem też nie, natomiast routerem z wbudowanym switchem już tak. Tak samo jest z modemami. Samym modemem nie rozdzielisz, modemem ze switchem już tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór? WRT i WAG 120N i E1200. Te modele w praktyce nie pokazują tego co powinny. Linksys. Jedyny tani Linksys wart polecenia to WRT54GL.

Hmmmm, kłóciłbym się z tym poglądem. oczy_na.gif Obecnie mam model E2000, wcześniej miałem E1200 i naprawdę dobrze się spisywał, nic mi się nie resetowało, zasięg także był okej, nie miałem na co narzekać, także nie wiem, skąd ta opinia - Linksys to Linksys, nawet w niedrogi sprzęt "wkłada" dużo i sprzęt taki tez długo i dobrze działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...