Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SmX

Rozwiązany: Problem z dzwiękiem

Polecane posty

Witam

Dzisiaj mial miejsce nieprzyjemny wypadek, tj. spadl mi komputer. Po ponownym podlaczeniu komputer dziala normalnie tylko nie ma dzwieku. Mam karte dzwiekowa Creative SB X-fi. INstalowalem juz sterowniki i nic nie pomoglo. Prosze pomozcie mi bo co to za komp bez dzwieku :)

z gory dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nie bardzo wiem, co mam wyjaśniać (wszystko), czy tylko "kwestię integry"?

Jeśli chodzi o drugie, to po prostu odłącz (wymontuj) swoją kartę dźwiękową, a karta zintegrowana powinna, po ponownym uruchomieniu komputera sama się włączyć (pozostaje, jeszcze instalacja sterów).

Poza tym, jak i tak będziesz odłączał, tego Creative'a, to zobacz, czy nie wygląda podejrzanie (np. coś jest ukruszone), a potem podłącz go ponownie (sprawdź różne wejścia).

BTW, podaj konfig kompa, szczególnie chodzi mi o model płyty głównej. Podziel się, też informacjami o swoim systemie operacyjnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odlaczylem karte Creativa iwlaczylem kompa jeszcze raz. nic sie nie stalo nie chcialo nic instalowac, ale na ikonie dzwieku na pasku bylo napisane ze czegos tam nie ma. karta nie wyglada na zniszczona, nic sie nie ukruszylo. Nie mam pojecia co moze byc nie tak.

PS glosniki dzialaja :P

Mam win 7, a jesli chodzi o plyte glowna to nie mm pojecia. znalazlem gdzies w necie ze trzeba sciagnac everesta ale tam jest napisane ze nazwa plyty glownej nieznana

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym, jeszcze raz spróbował włączyć integrę (ewentualnie tego Creative'a), bo wydaje mi się, iż, chyba niezbyt poprawnie to zrobiłeś (poza tym, nie do końca pasuje mi to, co zobaczyłem w obrazku z Menedżera urządzeń). Tu masz poradnik jak włączyć nową kartę. Prawie w ten sam sposób (tyle, że odwrotnie), włączysz zintegrowaną "dźwiękówkę".

Ponadto - jeśli masz taką możliwość - sprawdź Creative'a na innym kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...