Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Andthor

Windows 7 zamiast Linux SUSE

Polecane posty

Witam,

mam oto taki problem:

Moi Dziadkowie kupili nowy laptop, Hp ProBook 4730s, miał zainstalowany Linux SUSE Enterprise Deskopt 11.

Dziadkowie chodzili na kurs obsługi komputera, gdzie korzystali z Windowsa 7 i chcieli by korzystać z niego na swoim laptopie. Ja jako student mam prawo pobrać oryginalnego Windowsa ze strony Microsoftu.

Tak więc zgodziłem się zainstalować Windowsa, niestety najpierw usunąłem Linuxa, a następnie zainstalowałem Windowsa. Teoretycznie wszystko zakończyło się pomyślnie, ale komputer się nie uruchamia. Pokazuje się komunikat: "Disk error" , po naciśnięciu przycisku pojawia się: "BootDevice Not Found" "Please install an operating system on your hard disk."

Jednak gdy próbuje zainstalować znów Windowsa, to pokazuje, że system jest już zainstalowany.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, żeby podać SMART dysku muszę ściągnąć Partet Magic.

Niestety teraz nie mam internetu, który pozwalałby go ściągnąć (mam radiowy internet z ograniczeniem). Tak więc nie jestem w stanie dziś podać SMARTu.

Czy istnieje jakiś inny sposób sprawdzenia SMARTu, albo ogólnie rozwiązania problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HP Advenced System Diagnostics, które można włączyć pokazuje, że mam 3072mb RAM.

Mam dwa sloty DDR3 jeden Kingstona 1024MB, a drugi Samsung 2048MB. Teoretycznie działają.

Poza tym to jest zupełnie nowy komputer i gdy był zainstalowany SUSE to wszystko ogólnie działało. Po instalacji Windowsa 7 się jakby popsuło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle próbowałeś użyć płyty instalacyjnej Windowsa do naprawienia MBR albo w ogóle instalacji? Jest tam kilka takich opcji.

Dokładnie.

Nie ma sensu babrać się z diagnostyką dysku, pamięci i reszty, jeśli laptop jest nowy - po prostu zanosimy go do serwisu i niech tam już się martwią.

Z Linuksami tak to już jest, że często po ich usunięciu zostają jakieś cuda na dysku - czy to osierocony GRUB czy inne błędy w MBR.

I tu należy szukać przyczyn takiego stanu rzeczy a nie w awarii sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak próbowałem przez płytkę instalacyjną Windowsa7, ale to nic nie pomaga. Może dlatego, że ten Windows był ściągnięty ze strony Microsoftu jako obraz płyty, a następnie nagrany na płytkę?

No ale cóż, chyba faktycznie oddam go do serwisu.

Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...