Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Neithan138

Pad Xbox360 Wireless for Windows - problem z triggerami

Polecane posty

Właśnie rozpakowałem orginalnego pada Microsoftu dla Windowsa (taki sam jak dla X360, czarny), zainstalowałem "oprogramowanie" (które pokazuje jedynie stan baterii) i zacząłem konfigurację w Assassin's Creed II. Wszystko cudownie, już prawie kończyłem, ale niestety nie dało się skonfigurować triggerów jako przyciski. Czy to jest normalne? Na moim starym padzie triggery odpowiadały za wybór broni i tryb aktywny (czyli coś bez czego w AC2 ani rusz). W grze jest dokładnie tyle funkcji, ile przycisków na padzie X360 (wraz z triggerami), dlatego wnioskuję, że powinienem nie mieć problemu z ustawieniem triggerów jako przyciski. Wolałbym też obejść się bez jakichś dodatkowych sterowników (nie od Microsoftu).

edit: Włączyłem Assassin's Creed: Brotherhood i o dziwo w tej odsłonie przyciski pada są domyślnie poustawiane tak, jak powinny być. Jednakże w AC1 i 2 nawet funkcje głowy dłoni i stóp charakterystyczne dla serii są zupełnie bzdurnie poprzypisywane, a gdy próbuję sam je zmienić do wracam do punktu wyjścia (patrz. góra^).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w wymaganiach okładkowych pierwszej jak i drugiej części jest napisane: "zalecany kontroler Cbox 360 dla Windows", więc wszystko powinno świetnie działać. Ale po ściągnięciu programu, który mi poleciłeś, zbliżam się chyba do rozwiązania. Gdy odpalam 'XInput Test' i naciskam triggery, są one rozpoznawane jak prawy analog, tyle że tylko po osi poziomej. Natomiast prawa gałka wogóle nie jest odczytywana. Dodatkowo przyciski XYAB też są porozmieszczane inaczej. Program zdołał to wykazać, ale jak to zmienić?

No i w takim razie dlaczego w AC: Brotherhood wszystko działa jak należy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, konfiguracja x360ce nic nie dała... Wydaje mi się, że problem leży gdzie indziej, bo większości osób ten pad działa we wszystkich AC. Stawiam na sterowniki, ale te były już odinstalowywane wiele razy i nic to nie dało.

edit: PROBLEM ROZWIĄZANY!

Dwa dni szukania się opłaciły, w końcu znalazłem wyjście z tej beznadziejnej sytuacji. Należy pobrać ten PLIK, po czym zawartość archiwum wpakować do folderu głównego Assassin's Creed'a. Ten chwyt działa poprawnie zarówno z pierwszą jak i drugą częścią AC, więc całkowicie rozwiązuje mój problem :)

Jedynym minusem jest to, że nie możesz zmienić sterowania samodzielnie (chyba że wraz z ingerencją w plik x360ce, która wcale nie jest taka prosta, jeśli chodzi o analogi i triggery).

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...