Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JCraft

Pecet uszkadza mi karty graficzne?

Polecane posty

Witam. Wracam tu z pewnym problemem z przed miesiąca prawie którego dotąd nie udało mi się go rozwiązać. Wygląda to dość poważnie bo wszystko wskazuje na to, że co nową kartę graficzną do kompa włożę to po godzinie użytkowania nadaje się ona na śmietnik...

Żeby nie przepisywać wszystkiego na nowo pod spodem link do starego wątku, poniżej jeszcze dodam "nowości", które pojawiły się w ciągu ostatniego miesiąca.

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...p;#entry2611613

Niestety obie karty okazały się bezpowrotnie uszkodzone, wymiana zasilacza, złomowatego Fevera na 500 watowego OCZ StealthXStream 2 nic nie dała - po podłączeniu dalej to samo. Sprawdzone na innym pececie także zachowywały się podobnie. ZOTACa GF9800GT na szczęście udało się posłać na gwarancję i odzyskać pieniądze i zamówić za nie nową kartę: ZOTAC GF9800GTX+, którego niestety po włożeniu do kompa spotkał po godzinie testowania ten sam los co poprzednie dwie karty. Także o co chodzi? Bo ja już jestem bezradny. Co się dzieje? Co takiego może powodować taki stan rzeczy?

EDIT. Kilka dodatkowych informacji o moim sprzęcie:

Płyta główna: Asus P5N-E SLI

Procesor: Intel Core 2 Duo E4300

I jeszcze monitor i karta dźwiękowa, chociaż sam nie wiem co niby to miałoby mieć z tym wspólnego:

Karta dźwiękowa: Creative SB Audigy SE

Monitor: Asus VW192s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, na elektryce raczej się nie znam. Ale, biorąc to na logikę, owszem (nie będę się zagłębiał w szczegóły, bo z pewnymi pojęciami jestem na bakier).

Ponadto z praktyki wiem, że takie rzeczy się zdarzają. Nawet, tu na forum, pewien user miał podobny przypadek. Nastąpiło spięcie i nowa karta się spaliła. Wymienili mu ją, lecz niestety, następna wywalała artefakty. Okazało się, iż gniazdo karty było uszkodzone. Być może, u Ciebie jest to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...