Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Painus1994

Piszczenie karty, wysoka temperatura.

Polecane posty

Witam, kupilem nową karte graficzną (poprzednia mi sie przypalila) Geforce 8600GT i nowy zasilacz Fortron 350W FSP350-60HHN. Moim problemem po zamontowaniu tej karty jest to ,że dotykając karte ona poprostu parzy. Jest to karta z samym radiatorem i czytalem ze to normalne , dobrze przebolałem. Ale nastepny problem jaki sie pojawil to piszczenie jej. I to przy grze TIBIA mam wlaczona przegladarke i tibie i jesli przeskakuje z przegladarki na tibie to piszcze jest intensywne jesli jednak juz chwile gram to cicho piszczy ale dlaczego?! Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

93C to już jest IMHO za dużo, przydałby się jakiś nawiew. Najprościej by było kupić jakiś wentylator 92mm (np. Fander Roxo, SilentiumPC Zephyr) i go przyczepić np. opaskami zaciskowymi. Przy czym nie twierdzę że temperatura powoduje piszczenie, ale warto by ją było zbić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden i przypnij opaskami do radiatora karty. Można by też zmienić pastę termo przewodzącą.

EDIT:

Jak wy szybko piszecie. Jak odinstalowałeś stery to się nie dziw, to cud że w ogóle gra Ci się uruchomiła!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Painus1994: bo karta Ci zapewne piszczała dlatego, że generowała zbyt dużo klatek na sekundę. Brak sterowników zaniża wydajność, więc pośrednio niweluje ten problem.

Możesz wejść (po zainstalowaniu sterowników) w Panel Sterowania -> Panel Sterowania nVidia -> Zarządzanie ustawieniami 3D -> Ustawienia programu -> Dodaj Tibię, i w polu Synchronizacja pionowa wybierz Wymuś włączenie. Może pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest procesor, a nie płyta główna.

Odnośnie temperatury: nie, to nie jest normalne.

Choć obserwowałem temat, nie popatrzyłem na podane przez Ciebie temperatury, a już na screenie widać, że również procek ma za ciepło (i nie chodzi mi o rdzenie). Maksymalna, dopuszczalna temperatura Twojego procesora to 61*C, a u Ciebie było 71.

Teraz, jak piszesz jest 85* na rdzeniu (chyba), więc to także jest za dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...