Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzikipytonzlasudeszczowego

System nie wykrywa wszystkiej pamięci

Polecane posty

Problem z pamięcią - blue screen, jazdy z grafiką w grach.

WjUml.jpg

Wstawiłem 2 różne pamięci, mem test wywala błąd nr 2:

"2) MemTest tells me "Memory error detected...", what does this mean?

This is not normal. Your RAM is bad, or your system is incorrectly configured. Even just 1 error means that you have a problem. If you have overclocked your machine, or selected aggressive RAM timings in your BIOS you should try more conservative settings before judging the RAM fully bad. If you can't get MemTest to run without errors even with conservative BIOS settings, however, your RAM is bad. Replace it, or you will experience stability and corruption problems. Correctly functioning RAM has no errors, even if you run MemTest for days. "

Wsadziłem te Kingstony parę dni temu, z początku działało, teraz sypie bez przerwy system. Jakieś rady?

Nic nie grzebałem, po włożeniu ramu, w systemie, BIOSIE; winxXP32.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź, czy bez Kingstonów komputer działa normalnie. Domyślam się też, że kości są parami w odpowiednich kanałach i wogle.

Spróbuj później obniżyć im częstotliwość w BIOSie o jedno oczko, jeśli nie chcesz/nie możesz wymienić RAMów. Ja utkłem z GEILami wywołującymi BSODy i pomogło mi właśnie zmniejszenie częstotliwości. Jakoś działa, choć zaraz po zasilaczu to RAM idzie do wymiany...

Polecam też zmienić system. Windows XP 32-bitowy, więc nie obsłuży ponad 3,25GB RAM, o ile mnie pamięć nie myli, a powyżej tego to architektura x64. Najlepiej chyba Windows 7 x64.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na screenie, pamięć King na 1 i 3 (sloty białe), a Corsaira na 2 i 4 (czerwone). Przedtem miałem tylko na 1 i 3 (Corsair) i wszystko działało dobrze.

A co do BIOSa i całej tej reszty, którą napisałeś... nie wiem o czym ty do mnie piszesz ;)

Ram dostałem od znajomego 3 dni temu, włożyłem tylko i tyle. Wydajność kompa podskoczyła, mimo iż w żadnym wykazie system tej pamięci nie widzi (tylko 2048), no ale co za różnica, jak działa szybciej... No tylko, że się pojawił blue screen :/

P.S. do modów:

Możecie skasować już ten double pościk, bo temat się podbił treścią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo opcje do przekonfigurowania RAMu powinieneś mieć w kategorii OC, a opis dojścia do ustawień BIOSu i nawigowania w nim znajdziesz w instrukcji dołączonej do płyty głównej.

I ponownie, sprawdź jak komputer chodzi bez Kingstonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...