Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lothar90

Automatyczny reset komputera po wymianie procesora

Polecane posty

Wymieniłem procesor z AMD Athlon 64 X2 5400+ na AMD Athlon II x3 455 i przy grze w Battlefield 3, a także czasem podczas normalnego korzystania z komputera, resetuje się on w całkowicie niespodziewanym momencie.

Podczas chwilowej gry udało mi się odczytać temperaturę która wynosiła 53oC i obroty wentylatora wynoszące 6081 RPM(według HWMonitor) choć wtedy komputer się jeszcze nie wyłączył.

Niestety nie znam dokładnych temperatur z momentu kiedy się wyłącza. Nie znam też powodu jego wyłączania się.

Chciałbym się dowiedzieć jak mogę temu zaradzić.

Mój PC:

Płyta główna: ASUS M2N-SLI DELUXE

Procesor: AMD Athlon II x3 455 3.3GHz

RAM: 4GB

Karta graficzna: HiS Radeon HD 5770

Zasilacz: CHIEFTEC GPS-500AB 500W

Według producenta płyty głównej procesor nie jest obsługiwany, ale pytałem się różnych ludzi, którzy stwierdzili, że skoro 445 działa to ten też powinien.

Zależałoby mi na jak najszybszym rozwiązaniem tego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta płyta obsługuje procki AM2/AM2+ ale do rzeczy. Powinieneś i to koniecznie przed włożeniem nowego procka zaktualizować bios do płyty głównej do najnowszej wersji tutaj masz jakie płyta obsługuje procki i jaki bios jest wymagany http://pl.asus.com/Motherboards/AMD_AM2/M2NSLI_Deluxe/#CPUS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIOS zaktualizowałem już przed włożeniem procesora. Od napisania tego tematu komputer wyłączył się około 3,4 razy. Grałem jeszcze później chwilę w BF3 i poza głośnym chodzeniem wentylatora(obroty bodajże na poziomie 6200 RPM) i temperaturze procka około 55 stopni, na szczęście nic się nie stało. Ale wolałbym uniknąć takich sytuacji w przyszłości, a zależy mi na tym Athlonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...