Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kosa1333

Rozwiązany: Jak ustawić AsRock P67 Pro SE ?

Polecane posty

Witam, niedawno zamówiłem kompa(składak) dzisiaj chciałem zainstalować windowsa ale musze coś ustawić w BIOSie ale nie mam pojęcia co...tym bardziej ze to nie jest BIOS z którym sie dotychczas spotykałem >.< płyta główna to AsRock P67 Pro3 SE.

Proszę o szybka pomoc w ustawieniu tego...

*sry jeśli pomyliłem działy U

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, o jakie ustawienia Ci chodzi, ale domyślam się, że o bootowanie z płyty.

Musisz ustawić na pierwszym miejscu (bootowanie) swój napęd (nie wiem, jak to dokładnie wygląda). Zresztą -> to powinno ułatwić/załatwić sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to co podałeś w linku mi się pokazuje po uruchomieniu kompa, ale żeby było śmieszniej, gdy podłącze kabel SATA do dysku wyświetla mi się tylko napis "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key"...

@edit, jeszcze mam małe pytanko...jak ustawić to bootowanie z płyty ? kompletnie się na tym nie znam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wciśnięciu F8 wyświetla mi takie cudo :

Intel Undi, PXE-2.0 (bulid 003)

Copyright ? 1997-2000 Intel Corporation

For Atheros PCIE Ethernet Controller v2.0.2(10/12/10)

Check cable connection!

PXE-MOF: Exiting Intel PXE Rom.

Rebot and Select proper Boot device...

edit...

teraz nawet nie mogę wejść do tego ich zasranego ala'biosu...który nazywa się "AsRock Uefi Setup Utility"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procesor : Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

płyta główna : AsRock P67 PRO3 SE /intel P67/

ram: GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

dysk twardy : Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12

karta graficzna : Gigabyte GeForce GTX 460 OC v.2 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/mHDMI

zasilacz : Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze

edit : reset biosu nie pomógł, wciąż wyświetla się to co pisałem wyżej, wcześniej działał bios dopóki nie wcisnąłem klawisza F8

@down

problem jest z tym że ja tam nie mogę wejść :ohmy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp chce się bootować z Lan, trzeba to przestawić, tylko jak, skoro nie możesz wejść do BIOSu (nawet po resecie o_O).

Pięknie Cię yojo2 załatwił, ;) niech teraz kombinuje co z tym fantem zrobić, bo ja - w tej chwili - nie wiem (choć, całkiem możliwe, iż rozwiązanie jest banalne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że sam nie wiem o co chodzi, nawet na stronie ASRocka w FAQ wspominają, że F8 powinien wywoływać Boot Menu. Jako alternatywę podają F11, może to zadziała...

Tak czy owak boot z LANu nie powinien uniemożliwiać wejścia do UEFI, więc coś tu jest konkretniej nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...