Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nakai666

Problem z windows, bądź dyskiem...

Polecane posty

Siemka.

Kumpel poprosił mnie o drobne machinacje partycjami na jego przenośnym dysku. Ściągnąłem więc program partition magic (wersja 8 zdaje się), który uświadomił mnie że jest płatny i obecnie jest w wersji trial. Mniejsza w każdym razie o to. Ważne jest, że już na wstępie PM znalazł na moim dysku jakieś 8 błędów. Następnie pobawiłem się partycjami, na dysku kolegi i zatwierdziłem akcję. Wtedy mój komputer złapał zwiechę. Zrestowałem go i od tej chwili nie mogę włączyć kompa. Włączanie dociera do okna ładowania systemu (pojawiają się kolorki do flagi, po czym wszystko zamiera i reset). Nie mogę wejść do trybu awaryjnego (zwiecha w czasie ładowania i restart), nie działa debugowanie, ani przywracanie systemu z pod okienka awaryjnego. Próbowałem odpalić windowsa z pendrive'a (mam nie działające dvd). Z tamtąd też nie działa żądne debugowanie, czy przywracanie systemu. Gdy spróbowałem zainstalowaćsystem od nowa, dowiedziałem się że z moich 3 partycji została jedna systemowa (100 mb) i 5,6gb wolnego miejsca nie podzielonego na partycje... Może mi ktoś podpowiedzieć o co chodzi? Czy to możliwe że partition magic przestawił mi jakieś ustawienia dysku i po prostu partycje są niedostępne? Miałem tam sporo ważnych plików... mam nadzieję że dysk nie padł. Windows 7 home edition, z tego co pamiętam. Sprzęt w sygnaturze.

Dobra. Podłączyłem stary dysk, zainstalowałem windowsa od nowa... Teraz trzeba walczyć o odpalenie starego dysku ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partition Magic w wersji 8 nie jest zgodny z Vistą i Windows 7 (a konkretnie z zarządzaniem dyskiem tych systemów). Jeśli wcześniej miałeś partycje tworzone za pomocą menadżera Visty lub Windows 7 to użycie Partition Magic 8 spowodowało ich poważne, być może nieodwracalne, uszkodzenie. Dobra wiadomość jest taka, że sprzęt nie ucierpiał. Zła, że może być problem z odzyskaniem danych. Chcesz odzyskać dane czy tylko przywrócić dysk do służby?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi się pomału udaje to ogarniać. Czy można przywracać dane bez zmian ich nazw, czy za dużo wymagam ;P ? Miałem tam masę rzeczy wykładowych, slajdów itd. Z tymi wszystkimi zmianami nazw, będzie to ciężko ogarnąć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...