Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DevX

Zbyt duże zużycie pamięci fizycznej

Polecane posty

Sprawa wygląda tak, że dziwi mnie troche stan pamięci w menedżerze zadań. Po uruchumieniu się Windowsa wygląda to okej, bo system pokazuje taki stan:

Razem 2047

Buforowana 300

Dostępna 1200

Wolna: Coś koło 1000.

Jednak po ok. 10 minutach pracy buforowana skacze do 1000 a Wolna spada niemalże do zera. Oczywiście rozumiem, że każdy program "rezerwuje" dla siebie miejsce w pamięci operacyjnej ale bardzo dziwi mnie to, że wczoraj odpaliłem komputer i po odpaleniu Media Player'a (To był jedyny uruchomony przeze mnie program) pamięć buforowana skoczyła do 1000 a Wolna spadła do około 20-30 mb. Po wyłączeniu programu pamięć powinna zostać zwolniona jednak tak się nie stało i ciągle miałem tak wysokie zużycie pamięci. Na dolnym pasku Menedżera Zadań widnieje informacja "Pamięć fizyczna 48%" jednak wydaję mi się, że on wlicza w to także plik wymiany a mi chodzi tylko i wyłącznie o RAM. Myśle, że to może być jakiś robak który mnoży się jak szalony i tym samym muli pamięć. Jednak Avast nic mi nie wykrywa, więc tutaj pojawia się moje pytanie: Czy tak powinno być ? Czy Windows 7 zawsze na maksa wykorzystuje pamięc czy jednak tej wolnej pamięci powinno być troszke więcej ?

PS: Aktualnie stan RAM'u wygląda tak:

Razem: 2047

Buforowana: 1128

Dostępna: 1054

Wolna: 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...