Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

predzik

Wysoki ping w W7

Polecane posty

Witam

Problem mój polega na tym iż w Windowsie 7 mam wyższy ping niż w innych systemach, w sumie to w jednym bo tylko jeden mogłem sprawdzić (DSL).

post-51636-1330739462_thumb.png Tutaj wynik pingu w linuxie

post-51636-1330739526_thumb.png A tutaj z Windowsa

Jak widać różnica jest dość duża, w grach jest tak samo. W League of Legends ping oscyluje w okolicach ~120

Wszystko zaczęło się po zainstalowaniu W7 Pro na nowym komputerze. Komputer łączy się przez router dlinka 2640b. Ale raczej na pewno nie jest to wina routera bo podłączyłem bo przez modem(Sagem fast 800) i pingi były identyczne.

Takie same pingi mam na laptopie z W7 Home . Na obu maszynach systemy są w pełni zaktualizowane razem ze sterownikami.

Avast na obu + comodo firewall na desktopie. Próbowałem bez nich niestety nadal to samo.

W google znalazłem taką poradę

Part 1.
Goto start menu>right click Computer>Manage>Services and Applications>Services then search for Multimedia Class Scheduler.
Switch startup type to Disabled. (Startup type: "Manual" does not work)

Part 2.
Goto start menu type Regedit in search push enter then locate

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Audiosrv\DependOnService
Right click Modify and remove MMCSS from the list then click ok

Niestety nic nie dało

Instalowałem także cfoss speed, nic nie zmieniło.

Ustawiłem także netsh ... autotuninglevel=disable ale to także nic nie pomogło.

Latency fix zainstalowałem ale jak można łatwo się domyślić to też nic nie dało.

Zapora systemowa, defender, pulpit zdalny wyłączone.

58125153.png

Dzwoniłem także do TP ale od nich wszystko wygląda w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pingujesz serwer, który jest w USA, dlatego ping jest wyższy.

2. Zrób aktualizację firmware'u routera.

3. Windows korzysta z aplikacji sieciowych podczas czystego działania systemu, dlatego zdarza się, że ping jest wyższy od tego na Linuksie.

4. Patrząc na wynik pingtestu wina leży po stronie ISP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem router razem z laptopem u znajomwego, i pingi byly normalne. Zadzwoniłem do tpsy jeszcze raz, przyjechali, podlaczyli laptop i stwierdzili że pingi są większe ale wciąż mieszczą się w granicach "normalności". Zadzwonili gdzieś też do kogoś i powiedzieli że od ich strony wszystko jest w porządku. Jestem teraz w kropce, mam od nich iternet juz 4 lata i to jest pierwszy raz kiedy mam taki problem. Miał ktoś kiedyś takie przygody z nimi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...