Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

otton

Problem z chłodzeniem (?)

Polecane posty

Witam. Mam problem z komputerem. Otóż od tygodnia atakuje mnie ekran śmierci (wyłącznie podczas grania, aczkolwiek nieważne czy to MW3 czy minecraft). Oto mój sprzęt:

System: Windows 7 (64-bit)

BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6400+ (2 CPUs), ~3.2GHz

RAM: Kingston (2x 1GB) 2048MB RAM

DirectX: DirectX 11

Karta: Asus GeForce 9600 GT (1266 MB)

Wersja Sterowników: 8.17.12.8538

Zasilacz: Powerman 350V

Płyta: jakiś Asus

Wykonałem testy RAMu za pomocą programu memtest (testowałem całą noc) i wszystkie testy zakończyły się pomyślnie. Wychuchałem, wypucowałem, pogoniłem armię kurzu (którego tak dużo nie było). Zaobserwowałem natomiast wysoką temperaturę poszczególnych elementów (temperatury przed włączeniem gry). Procesor (40) , Płyta (79), Karta (66).

W panelu sterowania Nvidia znalazłem informacje dotyczące chłodzenia. Dla CPU jest ustawione 100%, ale dla karty program pokazuje 0%. Dla płyty głównej jest podobnie.

Czy wiecie może jak włączyć chłodzenie dla tych komponentów? Jeżeli to nie pomoże to może poradzicie co innego mogło się spie.. spimpkolić ? Będę wdzięczny za rady nie ograniczające się do "kup nowy sprzęt", bo planuję to dopiero za jakiś czas, a na razie na czymś grać trzeba ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury podczas gry (np. programem HWmonitor, który odnotowuje najwyższą osiągniętą temperaturę). Karta graficzna w idle jest podejrzanie ciepła. innym podejrzanym jest też zasilacz - dobrze by było pożyczyć od kogoś inną jednostkę i sprawdzić czy problem ustąpi.

I jeszcze pytanie - czy przy czyszczeniu zdejmowałeś chłodzenia? Jak tak, to czy nakładałeś nową pastę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury podczas gry (np. programem HWmonitor, który odnotowuje najwyższą osiągniętą temperaturę). Karta graficzna w idle jest podejrzanie ciepła. innym podejrzanym jest też zasilacz - dobrze by było pożyczyć od kogoś inną jednostkę i sprawdzić czy problem ustąpi.

I jeszcze pytanie - czy przy czyszczeniu zdejmowałeś chłodzenia? Jak tak, to czy nakładałeś nową pastę?

Nie, nic nie zdejmowałem, jedyne co to kurz usunąłem. Podczas gry karta ma ok. 89-103, płyta podobnie.

To wygląda tak jakby chłodzenie się wyłączyło. A da się to jakoś przestawić w BIOS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płycie chłodzenia nie da się wyłączyć, bo tam są tylko radiatorki, które nie potrzebują prądu ani nic innego do działania. Możliwe, że grafika nagrzewa płytę. Wyjmij jeszcze raz kartę, przeczyść ją bardzo dokładnie i zobacz czy coś pomoże. Jeżeli nie pomoże, zdejmij chłodzenie i nałóż nową pastę termoprzewodzącą. I dodaj screena z HWMonitor podczas grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...