Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jaras99

Słaby zasięg WiFi

Polecane posty

Witajcie!

Moim problemem jak w tytule jest słaby zasięg WiFi. Router, jaki posiadam to Draytek Vigor 2710 z wymienioną jedną antenką na Pentagram P 6901-2. Router stoi w jednym pokoju i łączy się z nim laptop. Router wysyła sygnał również do bezprzewodowej karty sieciowej USB TP-LINK TL-WN722NN podłączonej do PC w drugim pokoju. Problem w tym, że zasięg jest tam bardzo słaby i Internet często się rozłącza. Pokoje oddalone są od siebie o ok. 15m. oddzielone dwiema ścianami(pomiędzy nimi jest salon) Opcja zmiany miejsca routera i ciągnięcia kabla nie wchodzi w grę. Kabel, który jest w ścianie i łączy oba pokoje to niestety tylko kabel telefoniczny.

Co waszym zdaniem najlepiej zrobić, żeby, co najważniejsze nie zrywało mi połączeń?

Myślałem już żeby coś kombinować z tym kablem telefonicznym, ale z tego, co wyczytałem nie ma niestety takiej opcji. Rozważałem też kwestię ustawienia jakiegoś repeatera w salonie albo wymianę antenek ale nie mam pojęcia czy coś to da.

Czekam na jakieś podpowiedzi.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłę WiFi masz ustawioną na max? Próbowałeś zmieniać kanały rozgłaszania WiFi? Wygląda na to, że ściany masz z materiałów, które mogą zakłócać sygnał. Rozwiązaniem (jeśli nie chcesz używać kabli) może okazać się tylko repeater postawiony gdzieś w połowie drogi do pokoju, w którym zasięg jest słaby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...