Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nero93

Bład krytyczny ?

Polecane posty

Witam, mam pewien problem z którym się jeszcze nigdy nie spotkałem... Posiadam dysk samsung HD 160JJ ale ostatnio zaczęło brakować mi na nim miejsca wiec załatwiłem sobie jeszcze jeden Sagate 250 GB... moja płyta główna to Asus M2N. Nie posiadam dwóch tych czerwonych kabelków do sata wiec musiałem często odłączać jeden dysk i podłączać drogi. I jeszcze wczoraj samsung działał dobrze, Świerzy xp home, żadnych błędów ani nic... a już następnego dnia gdy włączyłem komputer coś się zwaliło. Ładuje się pasek xp a potem pojawiają się konta użytkowników, gdy wpisuje swoje hasło i pojawia się mój pulpit to zanim zdarzę co kolwiek zrobić pojawia się niebieski ekran, niestety tylko na sekundę bo potem komputer się resetuje. Gdy wchodzę w konto gościa wszystko zdaje się być w porządku, ale jak znowu wracam do mojego konta to robi się to samo. Niestety nie jestem w stanie przeczytać co pisze na niebieskim ekranie ponieważ widać go przez tak krótką chwile ze mogę przeczytać 1 wyraz albo i nawet nie... Na dysku mam wiele danych których nie chciał bym utracić. Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną tego błędu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw najpierw swój post, bo ciężko się to czyta. Za dużo ortów itp.

Spróbuj uruchomić kompa w trybie awaryjnym, zaloguj się na konto Administratora. Wejdź do Panel sterowania > System > Zaawansowane w sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie kliknij Ustawienia i w Awaria systemu - wyłącz opcję "Automatycznie Uruchom Ponownie". Następnie ponownie spróbuj uruchomić kompa normalnie i zalogować się na swoje konto. Jeśli wyskoczy BSOD, to spisz co tam na nim jest napisane i wrzuć to na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok oto co wyskakuje:

STOP: c000021a {B

d krytyczny systemu }

Proces systemowy Windows Subsystem zakonczył sie niespodziewanie ze stanem 0xc0000005

(0x 7c9106c3 0x0107f36c).

system zostanie zamkniety

Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamieci

zrzut pamieci fizycznej zostanie zakonczony

w sprawie dalszej pomocy skontaktuj sie z administratorem systemu badz obsługa tech

co robić dalej z tym fantem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy do sprawdzenia.

1. Dysk. Uruchom wiersz polecenia (Start > Uruchom ... > cmd) i wpisz w nim komendę

chkdsk /f

Ten program sprawdzi strukturę plików na dysku (najpewniej poprosi o restart systemu i sprawdzi to podczas ładowania się systemu). Daj znać, czy znalezione zostały jakieś błędy.

2. Sprawdzałeś system pod kątem szkodników (wirusy itp.)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak kazałeś. po wpisaniu chkdsk /f zrestartowałem komputer i sprawdziło pliki, zalogowałem się jako Admin i błąd nie wyskoczył, przezorność kazała mi jednak skopiować wszystkie dane... No i niestety gdy włączyłem komputer drogi raz znowu pojawiło się to samo... Miałem wszystkie dane wiec sformatowałem dysk C... na razie nic się nie dzieje, mam nadzieje ze tak zostanie, w razie czego to będę pisał. Wielkie dzięki za pomoc Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...