Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greenhorn

W poszukiwaniu zaginionego miejsca na systemowym SSD

Polecane posty

Dysk to SSD Kingston 64GB v200

System to W7 64B HP SP1

Pliki znajdujące się na dysku zajmują 46GB.

Windows pokazuje jednak, że mam tylko 4,5 GB wolnego miejsca na dysku.

Byłbym wdzięczny za sugestie, gdzie znaleźć brakujące 10GB?

Uprzedzając najprostszą odpowiedź - mam ustawioną ilość miejsca na pliki stronnicowania na tym dysku na 1-2 GB.

16-24GB jest wydzielone na pliki stronnicowania na drugim HDD.

Z góry dziekuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Maciek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca o co ci chodzi. Producenci dysków liczą 1kb = 1000 b, a system liczy 1kb = 1024 b, tak więc praktycznie każde dyski mają zawsze trochę mniej. Ja np. ze swojego 500 GB mam "tylko" 465 GB do wykorzystania. Ja bym pobrał bootowalnego GParted i wtedy sprawdził stan dysku, bo możliwe że windows coś zabiera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz odzyskac trochę miejsca na dysku wyłącz plik hibernacji (około 6~12GB) Ci się zwolni - hebernacja to zbędny bajer, który "zapamiętuje obraz" systemu z momentu przejścia w stan uśpienia - dzięki czemu komputer jest tak jakby wyłączony a można go dzięki temu włączyć w 5 sekund.

Żeby wyłączyć hibernację w windows 7 musisz w wierszu poleceń(znajdziesz go w Start>Akcesoria>Wiersz polecenia) wklepać komendę:

powercfg -h off

- po ponownym uruchomienia komputera powinienieś zyskać w/w wartość.

W tym, że to nie są te "zagubione" GB

Aby zykać jeszcze kilka GB - zależy od tego ile masz kompa bez czyszczenia, użyj programu CCleaner> KLIK

Jeśli nie chcesz czyścić histori przeglądania/zapisanych haseł w przeglądarkach odznacz te opcje przed analiza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował użycie programu SpaceSniffer, pokazuje dokładnie co i ile zajmuje miejsca na dysku, łącznie z ukrytymi folderami. Dzięki niemu rozwiązałem sprawę zaginionych GB na dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...