Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kampor

Pomocy w aktualizacji sterów audio.

Polecane posty

Witam, potrzebuje pomocy z aktualizacją sterów do dźwięku, mam taki problem, że przy niektórych dźwiękach, słychać takie delikatne pykanie, jest to dość irytujące podczas grania, moja płyta główna to HP Compaq dc7900 Convertible Minitower, karta dźwiękowa SoundMAX HD Audio, ( jak sprawdzam w menedżerze urządzeń pisze "SoundMAX Integrated Digital HD Audio"), więc chyba karta zintegrowana, system to windows xp professional. Nie znam się na tym, w googlach nie znalazłem nic, na stronie hp widziałem coś na viste i 7, nie mam nawet pewności czy to były właściwe stery.. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo. :)

Masz wejść do Menedżera urządzeń, znaleźć swą kartę dźwiękową -> Właściwości -> Sterownik -> Odinstaluj (choć IMO - jeśli ma się gdzieś zgrane stery - wystarczy Aktualizuj sterownik).

Poza tym poczytaj, jeszcze to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem robić "aktualizuj sterownik" ale coś mi nie idzie, więc dałem "odinstaluj", włączyłem instalator nowych sterów i wywaliło mi jakiś error że jeśli nie restartowałem kompa po usunięciu starych sterów to żebym to zrobił, zrestartowałem, patrze i w menedżerze urządzeń mam normalnie kartę dźwiękową i podobno zainstalowane te stare stery, dźwięk normalnie działa, czy tak powinno być? xd

Zmieniła mi się ikonka sound maxa w pasku narzędzi, wcześniej było normalnie, a teraz coś takiego. http://imageshack.us/f/52/beztytuuaett.png/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem robić "aktualizuj sterownik" ale coś mi nie idzie
Co znaczy "coś mi nie idzie", opowiedz nam swoją historię. :] (Jeśli masz gdzieś zgrane te stery, wskazujesz lokalizację i instalujesz.)

Niestety, korzystam z komórki i na tym obrazku nic nie widzę.

Odnośnie sterownika: czytałeś to co podałem, masz zainstalowane sterowniki Microsoft Universal Audio Architecture (UAA)?

Ponadto, pragnę zauważyć, iż te stery są dość stare (z 2009 roku), więc być może to te same, które posiadasz xD (choć, skoro zmieniła się ikonka... jednak - jak wspomniałem - nie wiem co to za zmiana). BTW, jak wygląda kwestia dźwięku? Coś się zmieniło, poprawiło, pogorszyło? Czy też, w ogóle go nie ma? xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem stery się chyba nie zmieniły, bo wyskoczył error w którym pisało o zrestartowaniu kompa, po restarcie pisze mi w menedżerze sprzętu że ciągle mam stare stery, przed restartem nie było dźwięku, a jak próbowałem robić przez "aktualizuj sterownik" to po prostu nie mogłem wybrać folderu w którym miałem podaną przez ciebie instalke, ale po próbie instalacji tych nowych sterów wypakowało mi coś na dysk, może powinienem tam zaznaczyć? ( wcześniej próbowałem aktualizować przez ten plik prosto z downloadu ) xd Co do tego UAA to nie mam pojęcia co to jest i czy to mam, patrzyłem na to co mi podałeś ale nic nie ogarniam ^^

( Te stery co podałeś są nowsze od tych które aktualnie posiadam ( 2008 ))

( Ikonka się po prostu przekreśliła i jak na nią najeżdzam kursorem wyskakuje napis "Brak sygnału audio Soundmax" "Nie można użyć panelu sterowania soundmax" jednak jak robie prawyklik na ikonkę i wchodzę w preferencje to wizualnie jest inaczej i jest więcej opcji, inna sprawa, że obojętnie co włącze/wyłącze nie ma to wpływu na dźwięk )

Edit: Szukałem przez ten "aktualizuj" i załapało mi, wszystko niby fajnie, po instalacji restart kompa, ikonka soundmaxa jest znowu po staremu, żadnych zmian, w menedżerze urządzeń sterownik zmienił się na wersję 5.10.1.5880, ale data jest z 2008-12-11, na stronce od downloadu piszę 28wrzesień 2009 :/

Włączyłem sobie mass effecta na próbę, i ciągle słychać delikatne pyknięcia od czasu do czasu, wydaje mi się, że występują one rzadziej, ale to może być przypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może powinienem tam zaznaczyć?
Oczywiście! :)

Ponadto, możesz jeszcze po prostu kliknąć na instalkę driverów (jest tam, gdzie się coś wypakowało, hehe) i też powinno być dobrze.

Co do tego UAA to nie mam pojęcia co to jest i czy to mam, patrzyłem na to co mi podałeś ale nic nie ogarniam ^^
Lepiej tego, niestety nie potrafię wytłumaczyć. Jednakowoż, zapewne to masz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji przez menedżera myślałem, że może coś się spsuło i na wszelki wypadek jeszcze raz zainstalowałem przez wypakowane pliki, jest tak jak pisałem wyżej, data się nie zgadza, nie wiem czemu, na stronce z downloadem pisze wersja 5.10.1.5880 Rev. B u mnie pisze to samo tylko bez Rev. B, ciągle mam te pyknięcia, gdybym grał na głośnikach to pewnie byłoby to ledwo dosłyszalne, być może jest to wina słuchawek, są takie filmiki na youtube, których nie da się oglądać bo ciągle pyka, sprawdzałem na głośnikach i jest tak samo. W grach występują tylko od czasu do czasu przy niektórych dźwiękach i nie w każdej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikonka jest już normalna, tzn w stanie sprzed jakiegokolwiek grzebania w sterach, dziwne jest to, że jak było niby zblokowane, to miałem dużo opcji tam, np oszczędzanie energii te wszystkie opcje dźwiękowe, a teraz mam tylko 2 opcje, zmiana funkcji tylnego wejścia i wyświetlanie ikonki na pasku zadań. Później wypróbuje słuchawki od telefonu, innymi nie dysponuje ^^

Sprawdzałem na 2 parach słuchawek, i głośnikach, wszystko pyka.. >_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie: nie masz czasem komórki w pobliżu lapka (albo innego sprzętu, który mógłby powodować zakłócenia)? Pewnie, jednak nie w tym rzecz, zatem opisz bardziej dokładnie to "pykanie" (coś tam nadmieniałeś, że występuje przy konkretnych dźwiękach - jakich?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komórkę w pokoju, ale po prostu sobie leży i nic nie robi ^^

To jest takie delikatne pykanie, pojawia się w niektórych grach losowo, na przykład w mass effekcie dosyć często, w starszych grach raczej nie, pyka też na przykład w mass effekcie w launcherze, klikam na przykład na uruchom grę, odpala się dźwięk przy wyborze jakiejś opcji, launcher się zamyka, i dźwięk się urywa zakończony pyknięciem, czasem słyszę go podczas ładowania jak w tle gra muzyczka, nawet jak w windowsie zmieniam głośność to można usłyszeć pyknięcia o różnej głośności podczas ruszania suwakiem, jak ustawie głośność na maxa i dam wycisz to jest pyk, tak samo jak włączę z powrotem. Jeszcze inny przykład, gra strategiczna ( moba ) league of legends, na mapie jest jednostka wydająca dźwięk, mam na nią nacelowaną kamerę, klikam na minimape, szybko przestawiając się na inne miejsce i dźwięk się urywa i pyk..

Kombinowałem z ustawianiem przyspieszania sprzętowego i prawie nie było różnicy, w niektórych grach była lekka zmiana na lepsze, w innych na gorsze..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem porównać ze starym sterownikiem i zrobiłem "przywróć sterownik" w menedżerze urządzeń, stary ster się niby przywrócił ale teraz ten panel sterowania soundmax znowu inaczej działa, teraz mam wsyzstko full wypas, można regulować w nim głośność itp.. wcześniej tego nie było, tyle że teraz dźwięk mi gra i na słuchawkach i na głośniku wbudowanym do kompa. ^^

Edit: Zaraz mnie coś trafi.. zainstalowałem znowu nowe stery i jest po staremu....

http://imageshack.us/photo/my-images/534/beztytuuvgp.png/

Btw, to normalne jeśli nie ma akurat dźwięku, to słuchawki tak delikatnie szumią? Normalnie tego nie słychać bo nawet komputer zagłusza, ale jak się wsłuchać to jest taki lekki szumik, jak w mikserze zrobię "wycisz" to wtedy zanika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem go, zreinstalowałem stery i nic się nie zmieniło, ciekawe jest to, że jak odłączę kamerkę z wbudowanym mikrofonem to w panelu mi się pojawia zakładka "mikrofon" XD

Ponawiam pytanie o ten szumik, jest to dopuszczalne? xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o ten szumik, jest to dopuszczalne? xd
Skoro jest uciążliwe, to nie. Ja, jednak nie bardzo wiem, co może być tego przyczyną - być może ktoś bardziej "obeznany technicznie" potrafiłby, wskazać coś bardziej konkretnego.

Dla mnie, to trochę wygląda na problem ze sterami lub z ustawieniami, tyle że zmiana sterowników nic nie dała.

Jednakowoż, jeżeli to kwestia sprzętowa, trzeba by lapka oddać do serwisu.

Swoją drogą, pogrzebałem w sieci i znalazłem nieco osób (mających różne laptopy), skarżących się na (chyba) dokładnie ten sam problem. Otóż, rozwiązania nikt nie odkrył, co więcej oddawali kompy na gwarancję i również tam niczego nie rozwiązano. Po prostu, wymieniono je na nowe. Wskazywałoby to na wadę fabryczną lub usterkę - szeroko rozumianej - płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, już mi się wszystko porypało. xD Pisałem, ostatnio w kilku tematach, w których, ich autorzy mają problemy z laptopami i stąd pomyłka.

BTW masz wyciszone "mikrofony"?

Poza tym, sprawdzałeś w dxdiag, czy wszystko wygląda w porządku? A może, reinstalacja directa coś by dała (choć to troszkę durne), ewentualnie - aktualizacja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi mikrofonami? Mógłbym powrzucać screeny z dxdiaga, i ktoś by ocenił czy wszystko gra, próbowałem reinstalować directa, pobrałem najnowszą wersję, ale pisało mi że nie potrzeba aktualizacji bo jest najnowsza wersja już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi mikrofonami?
Heh, głupio się wyraziłem.

PPM na ikonce głośniczka -> Ustaw właściwości audio -> Nagrywanie dźwięku (Głośność) -> jeśli nie masz "zaptaszkowane" - Głośność CD i Głośność wejścia, to zaznacz. Ewentualnie możesz, także zaznaczyć Głośność mikrofonu (tak, dla sprawdzenia) - czyli, wyciszasz wszystko.

Mógłbym powrzucać screeny z dxdiaga, i ktoś by ocenił czy wszystko gra
Bez przesady, to sam możesz ocenić, po prostu, jeśli wszędzie jest "Nie znaleziono żadnych problemów", to raczej takowych nie ma. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...