Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nyac55

Intel Core i5 760 - pytania związane z wydajnością

Polecane posty

Witam. Mam kilka pytań dotyczących procesora intel Core i5 760. Moja konfiguracja komputera to procesor Intel Core i5 760, karta graficzna GeForce GTX 470, płyta główna Gigabyte P55A-UD4, 4 GB pamięci RAM , zasilacz Be quiet około 500W i system operacyjny Windows 7 64-bit. Ostatnio zauważyłem ,iż gdy gram w wymagające gry komputer dziwnie się zachowuje np. grając w Crysis po pewnym czasie gra zaczęła się zawieszać, a zegary systemowe wskazujące na użycie pamięci RAM osiągnęły bardzo wysoki poziom ,jeśli chodzi o użycie RAM'u. Grając w wymagające gry komputer głośno chodzi ,myślę ,że jest to wina boxowego chłodzenia procesora. Kiedy grałem w Crysisa ,miałem włączoną mozillę firefox i zauważyłem ,że ściągane legalnie pliki w 1 czasie zostały przerwane. Myślę ,że komputer może się przegrzewać w jakiś sposób i gra sama się zawiesza ,tak samo może karta sieciowa się przegrzewała i automatycznie anulowała mi pobieranie. Proszę powiedzieć co myślicie o tym stanie ,możecie podać mi też jakieś programy mierzące temperaturę procka i systemy oraz sprawdzające zasilacz (jeżeli istnieją)? Poniżej zamieszczam listę usług i procesów podczas gdy nie grałem w żadną grę ,jest tylko włączona mozilla i adobe reader.

________________________

Pytanie 2: Procesor posiada technologię Turbo Boost, mam pytanie w jaki sposób włączyć tą funkcję, czy ta funkcja "podchodzi i klasyfikuję się pod podkręcanie procesora" oraz czy włączając tę funkcję łamię lub naruszam gwarancję na sprzęt ,gdyż w moim przypadku gwarancja jeszcze obejmuje???

Dodałem także 3 screen wskazujący ,że prędkość procesora to 2.26 @ 2.8 . Według mnie powinno być 2.8 normalnie ,a z Turbo Boost'em powyżej 3. Wie ktoś o co tu chodzi?

+++++++++++++

Przepraszam za chaotyczność wypowiedzi.

post-345620-1330271906_thumb.jpg

post-345620-1330271934_thumb.jpg

post-345620-1330272839_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pomiar i normalnie rdzenie procesora około 50 stopni celsjusza ,a gdy włączyłem Crysisa około 75 jak przełączyłem się pomiędzy aplikacjami ,a podczas samej gry nawet 81 ,a karta graficzna 84. To wcześniej jak gra mi się zawieszała ,po kilkugodzinnym graniu musiało być trochę więcej i może przez to gra mi się zawieszała?

Czy taka temperatura jest wysoka? Czy musiałbym zamontować jakiś nowy lepszy wentylator na procku itd.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...