Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pewker

Problem z internetem przez Wi-Fi na laptopie (router TL-WR941ND)

Polecane posty

Więc tak:

Jakoś w wakacje kupiłem router TL-WR941ND żeby internet był zarówno u mnie na PC jak i na laptopie(windows 7 64 bit). Ustawiłem, wszystko było ok przez kilka miesięcy, ale jakoś mniej więcej od grudnia pojawiły się problemy z internetem na laptopie. Dosyć często(czasami problemy były codziennie, rzadziej co dwa-trzy dni) zrywało połączenie lub nie chciało się łączyć mimo że połączenie było wykrywane i to z dobrą jakością sygnału. I to raczej niezależnie od tego czy laptop był na drugim końcu mieszkania czy w tym samym pokoju.

Tydzień temu zainstalowałem we właściwej kolejności wszystkie dostępne patche do oprogramowania routera z tej strony - http://www.tp-link.com/en/support/download...ersion=V3#tbl_j , do tego ponownie ustawiłem i przez tydzień wszystko działało elegancko. Ale dzisiaj problem się powtórzył. Wie ktoś co może być nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reboot nie pomaga, a ponowna konfiguracja- zrobiłem to tylko raz po instalacji aktualizacji do firmware, wtedy internet był, ale mógł to być tylko przypadek, albo skutek aktualizacji.

Zobaczyłem też dzisiaj podgląd zdarzeń na laptopie- jest sporo błedów związanych z DNS(np. jeden podaje coś z ze zbyt małą ilością pamięci wirtualnej(a tej jest na 100% wystarczająco) lub problemem z konfiguracją) - podam ich treść jak będę miał dostęp do laptopa . Ustawiłem więc na sztywno w ustawieniach routera według zaleceń podawanych w podobnych tematach w tym dziale, ale jeśli pomogło to na krótko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na problem routera, który "rozdaje" adresy IP. Odpal wiersz poleceń i wpisz to co poniżej, po czym wrzuć screen z wynikiem.

ping wp.pl

--PÓŹNIEJ--
ping 212.77.100.101

--NA KOŃCU--
ping tutaj_IP_routera(bramy_domyślnej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc podaję odpowiedni screen z laptopa:

pingdm.jpg

Dodam jeszcze że gdzie indziej zasugerowano mi że problem mogą powodować zakłócenia powodowane przez routery sąsiadów(mieszkam w bloku) nadające na pobliskim lub takim samym kanale na jakim sygnał nadaje mój router. Więc wczoraj zmieniłem kanał z AUTO(był to zawsze kanał 9) na kanał 13(zgodnie z tym co pokazuje program inSSIDer wydaje się być najmniej zapchany) i nie wiem jak było tuż przed zmianą, ale 40 minut wcześniej internet na laptopie nie działał(a dzień wcześniej działał bardzo wolno), a od czasu tej zmiany kanału internet na lapku działa bez problemu. Wprawdzie te błędy w Podglądzie Zdarzeń dalej się pojawiają, ale czy mogło o to chodzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, urządzenia na kanałach takich jak twój, również mogą powodować opisane przez ciebie problemy. Mikrofalówki itp. urządzenia korzystające z pasma 2.4 GHz również mogą zakłócać sygnał. Co do screena, z DNSami wszystko wygląda w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...