Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zydar69

Interent z PLAY - problem z predkością łącza

Polecane posty

Mam internet z PLAY i powinienem mieć szybkość internetu 4Mbit/s ,a w rzeczywistości mam jedynie niecały 1Mbit/s :/ przez pierwszy tydzień szybkość była poprawna i teraz coś się popsuło . Wie ktoś może co zrobić by znowu prędkość była poprawna ? Używam modemu ZTE MF 637

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale już od dłuższego czasu szybkość nie jest większa niż 1mit/s ,jak pogoda była by główną przyczyną to chyba raz na jakiś czas było by normalnie . Czy to nie jest jakiś przekręt operatora ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem w posiadaniu internetu Play o takich samych parametrach, to co opisujesz to jest norma i raczej nie jest to żaden przekręt. Prędkość jaką możesz uzyskać jest zawsze podana w takiej formie do 4 Mbit/sek, nie jest to prędkość gwarantowana o każdej porze dnia. Zobacz co uzyskałem przed chwilą speedtestem:

http://www.speedtest.pl/test/36511693

Jeśli chcesz uzyskać taka prędkość jaką podają to pobieraj w nocy - od 24-tej , ja w nocy uzyskuję taką prędkość jaką podają. Ostatnio ściągałem ze STEAM'a Team Fortress 2 , to było ponad 10 gb danych, zacząłem w nocy o 1 a po obudzeniu się o 7 rano grę już miałem pobraną w całości. Co najśmieszniejsze - steam podał że najwyższą prędkość jaką miałem przy downloadzie to 1,6 mb/sec, a przecież największa prędkość jaką mogłem uzyskać to ~ 500kb/s. Tak więc - ja uzyskuję te 500kb/s ale w nocy, w dzień raczej nie masz co liczyć na taką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy też nie ma tyle :/ Ehh czytałem gdzieś że jeśli przez 12 godzin internet jest wolniejszy niż 90 % tego co jest w umowie to można odmówić płacenia rachunku . Bo w sumie jeśli płace za 4mbit/s to powinienem mieć tyle a nie 1/4 tego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień nadajnik może(a na pewno jest przeciążony) przeciążony. Masz jakąś porządną antenę zewnętrzną? Nie chodzi mi o takie druty, tylko o panelowe/kierunkowe? Jak i masz zasięg, sygnał? Napisz też jaki modem i czy masz wejście na antenę zewnętrzną.

Ta prędkość w umowie nie jest gwarantowana,zależy od wielu czynników, możesz mieć i 1 mbit/s a w umowie masz że maksa 4 mbit/s to operator i tak dotrzymuje umowy(aczkolwiek pewny nie jestem).

@Zydar69 gdzie przeczytałeś taką bzdurę? Gdyby tak było to mało osób by korzystało z mobilnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze która oferta play bo niekoniecznie możesz mieć ściąganie bez limitów po 00:00

Po tygodniu zwolnił? Jak nikt nie pytał to ja to zrobię. Wykorzystałeś limit gb na ten miesiąc? Pamiętaj, ze liczy się zarówno transfer do Ciebie i od Ciebie. Alternatywą jest albo popsuty BTS, albo ilość osób łączących się z BTS:) Warunki pogodowe raczej bym zignorował ze względu na to ze tydzień chodziło dobrze, więc to typowy przykład przekroczenia limitu i w konsekwencji spadku prędkości:)

Spadek prędkości z powodu przekroczenia limitu nie jest podstawą do niepłacenia rachunku tudzież rezygnacji z umowy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem że modem ZTE MF 637. Nie podsiadam żadnej anteny . I nie wykorzystałem limitu ( trudno mi by było wykorzystać 16 gb w tydzień ) , mam na 100 % nocny transfer . http://vbeta.pl/2011/03/04/internet-dziala...z-musial-placic tutaj przeczytałem o tym nie płaceniu . Oferta która mam to PLAY 99 ( czy jakoś tak ) lecz płace tylko 59 zł bo przedłużałem umowę . Postanowiłem więcej wydać na internet by był szybszy , a w efekcie końcowym i tak mam wolnego neta .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 gb w tydzień? przy ok 1mbps? da radę:) ale trzeba się postarać fakt faktem, jeżeli posiadasz laptopa proponowałbym przejść się pod bts z którego korzystasz i pod jeszcze inny:)

Albo nadajnik padł albo dużo osób korzysta z neta:) Albo coś na trasie do Twojego bts postawiono coś co zakłóca zasięg. innej sensownej opcji nie widzę.

Może jeszcze uskodzony modem.

Sam nie wiem. Po pierwsze zadzwoń do nich, powiedz o przypuszczeniu uszkodzenia nadajnika:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...