Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

buczek93

Router do ukrytej sieci domowej

Polecane posty

Witam. Tytuł tematu może się wydawać nieco dziwny - nie wiem bowiem czy mój dostawca internetu zezwala już na dzielenie sygnału przychodzącego do mojego mieszkania w sposób dowolny. Tak czy inaczej - na stare lata dziadek postanowił mieć swój komputer jak i możliwość korzystania z internetu w tym samym czasie co ja. Zamiast ciągnąć drugi kabel do pokoju obok postanowiłem kupić router. Zasięgnąłem nieco wiedzy, wiem już że mój dostawca przypisuje dostęp do sieci na podstawie MAC'a karty sieciowej (wiem też jak go sklonować) i że patrzy na TTL (a więc będzie potrzebny router z funkcją TTL+1, albo i +2 - zależy to od tego czy telefon także zabiera jednego TTL'a). Z dodatkowych walorów routera chciałem też, żeby miał moduł wi-fi (zawsze to taniej łączyć się przez telefon z siecią domową jak przez nadajniki 3g). Upolowałem 2 routery, ale żaden nie posiada wszystkich pożądanych cech - NETGEAR WGR614V9 nie ma opcji TTL+1, a Planet XRT-401D - modułu Wi-Fi. Chciałbym się jeszcze zmieścić w cenie do 100 zł, choć nie jest to niezbędne (jeśli będzie konieczność wezmę i taki za 120).

Z góry dzięki za wszelką pomoc ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...