Skocz do zawartości
RoZy

Gears of War (seria)

Polecane posty

Oj, jest na co czekać xD

Widziałem u kumpla na zwykłym TV i muszę powiedzieć... Ta gra po prostu ROZ******* twoje oczy na kawałeczki. Takiej grafiki ja w życiu nie widziałem. I to na zwykłym TV... A jak kumpel poszedł do wujka co miał HDTV, czysta poezja. Niestety, ja nie widziałem... :( Wszystko w tym tytule jest dopracowane do perfekcji, grafika, muzyka, wrogowie (elementy horroru się pojawiają), bronie (karabin z lancą i ten słodki głos :P rozpruwanego Locusta na kawałki :lol: ). Kiedy pierwszy raz zobaczyłem tę grę moja kopara opadła mi do ziemi i a oczy wyszły na orbitę... Nie mogłem się pozbierać. GoW kopie zad, rozrywa neurony lepiej niż RE4. Obecnie nie ma tytułu ani na PC ani na X360 który pobił by Gearsów. No, wiadomo, aż do czasów dwójki, a będzie na bank :wink:

Jedynym minusem jest to, że gra jest krótka, można ukończyć ją w 9 godzin, ale za to cholernie trudna. Mamy do wyboru poziomy trudności:

:arrow: Casual (odpowiednik Normal albo Hard)

:arrow: Hardcore (wiadomo dla kogo)

:arrow: Insane (do tego to lepiej się nie zbliżać)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam strasznie na wesje PC tej gry :)

Przez chwile zastanawiałem się czy nie warto dla niej kupić XBOXA 360 , ale jak przeczytałem że ma wyjść Pecetowa wersja tej gry , to już wole poczekać

na nią , niż tracić 1000 zł

Przed Crysisem najbardziej oczekiwany prze ze mnie tytuł :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra akcji (chociaż w nią nie grałem xD). Szkoda, ze tylko na Xboxa 360 (przez GoW nawet myslalem przez pewien czas o zakupie tej konsoli), ale ponoc na PC "kiedys" wyjdzie (moze po premierze Crysis??). Zreszta GoW nie wyszloby na PC tylko przez developerow - przeciez pierwsze pokazy tej gry (jeszcze we wczesnym stadium) odbywaly sie na blaszaku (bo x360 jeszcze nie bylo). :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoW widziałem na telewizorze plazmowym. Pierwsza myśl: "Gdzie się podziały piksele???"

ale ponoc na PC "kiedys" wyjdzie (moze po premierze Crysis??).

GoW nie ma na PC, bo to "XBOX exclusive". Wyjdzie, jak Microsoft wyssie go do cna.

Miejmy nadzieję, że Crysis i HL2:Ep2 będą broniły honoru blaszaków...

BTW najlepsze jest to, że to właśnie z GoW pochodziły pierwsze screeny prezentujące możliwości Unreal Engine 3 :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO na GoW PC poczekamy sobie co najmniej dwa lata, o ile w ogóle się doczekamy ;) Gra to oczywiście system-seller na miarę Halo, które też na blaszakach zobaczyliśmy wtedy, gdy konkurencja zdążyła wszystko ładnie stamtąd skopiować i nic nowego na PC nie trafiło :)

Czy chciałbym pograć w GoW - najpierw to w ogóle chciałbym zobaczyć to w akcji, tzn. nie na filmikach, a na standzie Xbox360 w empiku w moim mieście, ale jeśli w ogóle coś tam prezentują, to ping-pong :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoW jest genialny :!: Gdy ujrzałem GoWa w akcji szukałem swoich członków po podłodze MM...Ostatnio udałem się do MM w celu zakupienia KotORa[którego i tak nie było :( ]. Szukając po regałach gry, natrafiłem na ogromną grupkę ludzi[tzn. głównie dzieci], wgapione w spory ekran. Początkowo sądziłem, że pogrywają w coś na PS2, a tu GoW. Przez jakieś 10 min. stałem jak reszta tępo patrząc w ekran. Po chwili stwierdziłem, że w tym gronie jestem najstarszy, więc postanowiłem 'poprosić' aktualnie grającego dzieciaka, czy by mnie na 5 min. puścił xD . Gdy już coś to tego chłopaczka zagadałem, nagle się iks zawiesił. Wpadła ta skąpo ubrana panna reklamująca konsole i coś tam dłubała. Tłum[w tym ja] się rozszedł. Po jakiś 30 min. błądzenia po sklepie zauważam, że X działa :!: była 12.30.... Ocknąłem się o 16... Mało co pamiętam, bo byłem w amoku xD Ale gra jest niesamowicie miodna. A na dobrym ekranie to jest wizualny orgazm. Zaczynam zbierać na iksa, bo wiem, że jak GoW wyjdzie na PC, to będzie to zwykła gierka, wyglądająca identycznie jak reszta(tak samo jak było w przypadku pierwszego Halo...).

http://www.megadeth.com/gow/gears_of_war.mp3

Piosenka thrash metalowego giganta promująca GoWa :faja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisąlem o tym w 'ogólnie o grach' to nikt nie raczył się podniecić a teraz to masowe zawały widzę...

IMO na GoW PC poczekamy sobie co najmniej dwa lata, o ile w ogóle się doczekamy

tez coś tak widze choć... Vista na tyle podniesie wymagania sprzętowe userów że będzie mozna sie zacząć bawic w konwersje z konsol wkońcu (ale to na tym drugim rynku przecież się teraz więcej zarabia...). no ciekawe, ciekawe, napewno jeszcze MS musi wycisnąć trochę dolców z tego szpila i pozdobywac więcej userów 360tki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbytnio nie wyczekuję premiery GoW. Choć gra zapowiada się wybitnie (i ponoć na X360 taka jest) jakoś szczególnie mnie do niej nie ciągnie. Może to dlatego, że FPSy w jakie gram to głównie to co mam dzięki CDA?? :P jakoś do tej pory oprócz Q4 i FC nie inwestowałem w gry tego gatunku. A GoW nie widziałem jeszcze w akcji. Cóż, jeżeli wyjdzie to może go i kupię. Zobaczymy co o nim będą sądzić inni PC gracze :wink: tak czy siak, gra zapowiada się naprawdę ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w holandii i znam tam jednego kolege ktory ma xboxa 360. chociaz sam nigdy nie mialem pada xboxa w rekach, bawilem sie swietnie! Gra ma same zalety i chyba tylko jedna wade.

Zalety: bron, pila lancuchowa, lokacje, ciagle krycie sie za przeszkodami ( jak wchodzisz do pokoju i rozpoczyna sie strzelanina narpiew szukasz oslony zamiast strzelac do wrogow.) Noc w grze oznacza unikanie ciemnosci za wszelka cene (w nocy lataja jakies bestie ktore zabijaja wszystko co zyje i nie jest w oswietlonym miejscu a raz mi sie przydazylo tak podczas strzelaniny ze szukajac nowej oslony, odbieglem od latarni.) co sie przeklada na klimat.

Wady: dosyc krotka. w okolo 3 godziny gry przeszlem na coop-mode ze kolega okolo polowe gry.

Wniosek: Grajac w Gears of War swietnie sie bawilem chodziaz nigdy wczesniej nie gralem w zadna gre na xboxa/xboxa 360 (sam gram na PC i Playstation 2). Ale nie zaluje ze nie mam xboxa chociaz moj pc ma slaby konfig a na ps2 jest coraz mniej gier. PS: Na ps2 polecam God of War :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Na początku widziałem obrazki i oniemiałem.. Później sie zdołowałem bo wyczytałem że to tylko na X360 będzie.. Jedyne pocieszenie widze w tym że mają tego userzy PS3 :lol: Później było oglądanie gameplay'ów w necie. I od razu nasuneło mi sie skojarzenie z produkcją z PC. Zgadnijcie z jaką. Freedom Fighters. Pewnie przez kamere i możliwość chowania sie za przeszkodami(świetna gra. Polecam). A teraz to w sumie jest mi ten GoW obojętny. Kiedyś tam wyjdzie... Tyle że wtedy nie będe miał czasu i pewnie chęci na granie. Pod względem grafiki to jednak bym nie przesadzał.. Jakoś różnicy nie widze między GoW a R6 Vegas(ten sam silnik ale podobno Vegas nie wykorzystuje w pełni dobrodziejstw UE 3) A Crysisowi i tak do pięt nie dorasta. Plusem GoW jest jednak to że posiadacze X pudła mogą już grać.. Ale ja mówie o PC :twisted: Teraz to byle do Crysisa. Bo Stalker to już na dniach..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vainqueur, proponuję sprawdzić co wcześniej brałes za Girsy, bo fpp z niego zaden i albo: nie wiesz o czym piszesz :) albo posługujesz sie terminologią której sam nie rozumiesz ale jest fajnie :)

I od razu nasuneło mi sie skojarzenie z produkcją z PC. Zgadnijcie z jaką. Freedom Fighters

och swietna to produkcja na pc xD tak dobra-gierka, nic odkrywczego, co mieli okazję sprawdzic posiadacze PS2, GC, XBOXA.... i pc też- ten rynek nie ma excluesive'ów tpp przecież :)

Pod względem grafiki to jednak bym nie przesadzał.. Jakoś różnicy nie widze między GoW a R6 Vegas

mimo wszystko Girsy sa cały czas najpiekniejsza grą w jaką mozna zagrać, i R6 nie dał rady tego zmienić...

A Crysisowi i tak do pięt nie dorasta.

ojjj taaaaa xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ze bedzie na PC 8) :? :P :twisted:

No prosze.. Nie wiadomo kiedy będzie na kompach.. Poza tym popatrz na takie Halo. Wystarczył rok spóźnienia i już userzy PC zastanawiali sie co takiego super jest w tej grze. Nic szczególnego... Tak samo będzie z GoW. Bo "majkrosoft" zechce żeby tytuł był jak najdłużej exclusive dla X360. I nim dojdzie do konwersji to jeszcze duuużo wiosen minie... Bardzo dużo.

Nie pójdzie na moim kompie

Patrz to co napisałem wyżej. Nim wyjdzie to sprawisz sobie kompa który Crysisa na max detalach pociągnie więc i z tym nie będzie problemów. Poza tym zobacz jakie wymagania ma R6 Vegas. Proc 3 GHz' date=' 1 GB RAMu i karta jakaś lepsiejsza z shaderami(teraz w sumie każda karta lepsiejsza ma shadery więc..) No chyba ze teraz masz gruchota..[/quote']

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gears Of War zatrzęsło rynkiem gier w tym i zeszłym roku zdobywając wiele nagród w tym:

- Gra roku

- Gra roku na konsole

- Wybitne osiągnięcie w dziedzinie animacji

- Wybitne osiągnięcie w dziedzinie grafiki/silnika graficznego

- Wybitne osiągnięcie w dziedzinie rozgrywki online

- Wybitne osiągnięcie w dziedzinie reżyserii

- Wybitna prezentacja postaci męskiej

- Gra roku z gatunku akcja/przygoda

Co do wersji PC, to raczej jej nie będzie, a jeśli już to wtedy kiedy wyjdzie Gears Of War 2 na X360 i oczywiście konwersja będzie źle zoptymalizowana i znacznie gorsza od oryginału sa sa sa :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vainqueur, proponuję sprawdzić co wcześniej brałes za Girsy, bo fpp z niego zaden i albo: nie wiesz o czym piszesz :) albo posługujesz sie terminologią której sam nie rozumiesz ale jest fajnie :)

A byłem pewny, że to konsolowy FPS :/ Gdzieś musiałem źle usłyszeć, wybaczcie :? za chwilkę poczytam dokładniej i się być może inaczej ustosunkuję :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłem pewny, że to konsolowy FPS

czyli jednak nie wiedziałes o czym piszesz... ech gra roku o6, najgłośniejszy tytuł, obsypany nagrodami (patrzcie na post Greka)reklamowany nawet w polskim necie a ludzie dalej nie wiedzą na czym to polega,, choćby w stopniu minimalnym...

BTW Wszyscy wiemy jak wygląda FPP (first person position) i TPP (third person position).

Gdzie w takim razie podziałą się Druga Osoba??

hmmm nie dam sobie głowy uciąć, ale to jest chyba to co mamy w grach 2d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja PC będzie... niby super, bo Far Cry i Prey to przy nim przedszkolaki.

Ale co nam z tego, skoro i tak nie będziemy mogli w nią grać?

powody

-będzie wymagała takiego sprzętu, że lepiej nie gadać.

- Wartość pieniądza w Polsce jest mniejsza niż za granicą (gdzie np. na nikim nie robi wrażenia 15$, a u nas to 45 zł, czyli nie tak znowu mało) więc kasa na sprzęt nie przyjdzie tak szybko jak następny przelot komety halleya

-ile potrwa konwersja, a kiedy polska premiera? nie wiemy, nie da się tego przewidzieć.

-zanim w polsce wyjdzie, powstaną nowe tytuły i kto wie, może będą lepsze grywalnościowo od GoW.

Więc: nie ma się co narazie napalać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TOTO wyjdzie w końcu na PC, to możemy sobie spokojnie przygotować ściereczki do wycierania śliny wyciekającej z naszych ust. Grafiki i tak nie będą musieli przystosowywać bo przecież X i PieC to jedna rodzina :wink: A jeśli chodzi o miodność...

Toshi gwarantuje Ci, że gdy GoW zagości na blaszakach, to będzie to tylko kolejna gra na Unreal Engine 3... Jeżeli teraz jest to wizualny szok dla PeCetowców, to za 2-3 lata, to będzie standard. IMO na iksie jest jeszcze parę gier wyglądających równie dobrze(choćby świetny Lost Planet). Prawda jest taka, że rynek PC wymiera. I nie mówicie, że mamy super kosmiczny 'exclusive' w postaci Crysisa, bo co druga gra na X pudło zapowiada się lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że rynek PC wymiera.

"Wymiera" zawiera w sobie przewidywanie, że zniknie całkowicie, co prawdą nie jest - bo póki będą komputery, będą też ludzie chętni do pogrania w coś na komputerze :) Natomiast prawdą jest, że rynek PC znacznie zubożał w wysokobudżetowe produkcje, które jeśli się trafią, to są zazwyczaj zwalonym portem z konsol ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiera??

Chyba nie w Polsce...

Skoro sprzedano u nas w kraju w 2007 orku 58 tys. egzemplarzy HoMM V, a takie np. World of Warcraft: Burning Crusade jest na tyle trudne do dostania, że ludzie wręcz stają po nie w kolejkiach, tworząc listy społeczne, to trudno mówić o wymieraniu. Zresztą, co do tego WoW-a, to muszę powiedzieć, że jestem nadal w szoku, że jest to aż tak popularna w Polsce gra i tyle ludzi chce jeszcze płacić za nią abonament (u mnie w pracy dostaliśmy tylko 200 sztuk dodatku, z czego 150 sprzedało się już pierwszego dnia! :shock: )

Poza tym, trudno nazwać wymieraniem to, że w zeszłym roku mieliśmy naprawdę sporo tytułów, i to największych hitów. Zeszły rok na pewno dobvrtze siępod tym względem prezentował. Dopiero teraz, w 2007 roku, jak wejdą/weszły 3 nowe konsole, może być zamieszanie na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raczej chodziło o takie tytuły, dzięki którym konsolowiec przerzuciłby się ze swojego PS3 na PC...Policzmy: Crysis, Wiedźmin, Crysis i jeszcze może Crysis. xD Komputery osobiste nie mają takich wypasistych ekskluzywnych tytułów, które by nakręcały sprzedaż. MMO? Na konsole masz/będzie ich dość sporo: Conan, CrimeCraft, Final Fantasy XI..fakt nie są to tytuły mogące konkurować z WoWem, ale zawsze coś. Przyjęło się, że PC jest do MMO(co się już zmienia), strategi(co również się zmienia), przygodówek(no może tu się jeszcze nie zmienia). Popatrzcie jak bardzo konsole przypominają PC. Za jakiś czas ta granica albo całkowicie się zatrze, albo konsole wyprą blaszaki z rywalizacji. A wtedy to już wszyscy będziemy zmuszeni pogrywać w jakieś jRPG. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...