Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Koljastrasz

Wiatraczek i karta graficzna

Polecane posty

Witam!

Otóż podczas czyszczenia zauważyłem , że wiatraczek od karty graficznej wyraźnie odstaje. Lekko go dopchnąłem do środka ale on w ogóle nie chce się kręcić co mam robić ? Ostatnio mam wysokie użycie CPU podczas grania itd. Temperatury karty min. to 48 stopni a max to 64 c. Karta to radeon 5770. Da się to samemu naprawić czy tylko serwis ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Twój procesor ogólną dopuszczalną temperaturę ma niską (62*C), ale na rdzeniach może być więcej (poza tym, uważam, że z jakiś - sobie wiadomych względów - AMD zaniża maksymalne temperatury, a w przypadku Twojego procka - szczególnie).

Yojo2 napisał, że 70 stopni to górna granica (właściwie - dochodzi do górnej granicy). Zatem, możesz z tego wywnioskować, że już raczej, więcej być nie powinno.

Ja, natomiast uważam, iż taką umowną granicą ( Twojego procesora), będzie około 80*C (trochę mniej). Jednakowoż, te 70 stopni, to temperatura "wystarczająca" i lepiej, żeby większa, już nie była (a najlepiej, jeszcze ją zmniejszyć).

P.S. Tak naprawdę, rdzenie każdego procka wytrzymają temperaturę zbliżoną do setki (albo i wyższą), a procesorowi nic się nie stanie (inna sprawa, że zazwyczaj, wcześniej, uruchomią się zabezpieczenia i inne "duperele", które skutecznie uniemożliwią/utrudnią korzystanie z kompa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...