Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nyac55

Malwarebytes Anti-Malware i wirusy we wpisach rejestru

Polecane posty

Witam. Mam pytanie związane z programem Malwarebytes Anti-Malware ,a mianowicie skanowałem nim dysk w poszukiwaniu wirusów i znalazło ich około 20. Bodajże 2 z nich były to jakieś wpisy w rejestrze bardzo ważne do działania systemu windows ,ale pomyślałem skoro to wirusy to program wie lepiej więc je usunąłem. Spowodowało to ,że nie mogłem połączyć się z internetem ,gdyż w tych wpisach znajdowały się jakieś pliki konfiguracyjne mojej sieci. Rozwiązaniem problemu okazało się uruchomienie płyty z windowsem i przywrócenie danych na dysku z dnia poprzedniego. W związku z tym mam pytanie czy wirusy mogą zawirusować takie ważne pliki ,a jeżeli tak to co później z tym zrobić? Czy próbować wyleczyć jakimś programem czy co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, część szkodników dokonuje zmian w rejestrze, tylko mało który program antymalware potrafi takie zmiany wykryć i naprawić. Możesz dać log z tamtego skanowania, gdy Malwarebytes' poinformowało Cię o tych złych wpisach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o log to tak jak pisałem wcześniej przywracałem system z płyty windows'a więc tego loga chyba nie mam ,ale teraz robię jeszcze 1 skana i jeśli program coś takiego wykryje to dodam log. Na razie się skanuje więc proszę chwilę zaczekać.

----------------------------------------------------------

W załączniku znajduje się log ,który zrobiłem po skanowaniu ,niestety teraz jest tylko 1 plik rejestru.

post-345620-1329945430_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to co zostało wykryte powinno być usunięte. Jeśli to powoduje problemy, to warto upewnić się, że ma się aktualne Malwarebytes' (czasem moduł autoaktualizacji robi psikusy) oraz że przeprowadziło się pełny skan systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...